1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dersim Özrü CHP’yi Fena Şekilde Karıştırdı
Dersim Özrü CHP’yi Fena Şekilde Karıştırdı

Dersim Özrü CHP’yi Fena Şekilde Karıştırdı

CHP'li Sezgin Tanrıkulu Dersim için özür dileyince eski CHP milletvekili Şahin Mengü ise kişisel twitter hesabından "Sen kimsin şerefsiz" diye tepki gösterdi!

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Dersim olaylarından ötürü CHP adına ilk özrü diledi; ancak partisinden sert tepkiler aldı.

Sezgin Tanrıkulu katıldığı özel bir televizyon programında, "Genel başkanımın bilgisi dahilinde buraya geldim, CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Dersim'de acı duyan herkesten bin kere özür diliyorum" dedi.

Tanrıkulu, CNN Türk'te Katıldığı programda CHP Genel Başkan Yardımcı olduğunu vurgulayarak, "Dersim'de acı duyan herkesten bin kere özür diliyorum" dedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde bu programa katıldığının altını çizen Tanrıkulu, sadece özür dileyerek bu sorunun çözülemeyeceğini, araştırma komisyonu kurulması gerektiğini belirtti.

Dersim konusunda bütün Arşivlerin açık olmadığını iddia eden Tanrıkulu, arşivlerin hepsinin açılarak bu konu aydınlatılması gerektiğini ifade etti.

Eski CHP milletvekili Şahin Mengü ise twitter hesabından bu açıklamaya yönelik olarak, "Sezgin Tanrıkulu sen hangi hakla CHP adına özür dileyemezsin. Sen kimsin şerefsiz" ifadelerini kullandı.

sahin-mengu-twitter-serefsiz-sezgin-tanrikulu.jpg

 

HABERE YORUM KAT