1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dershaneden “Gezi Ruhu” Çıkartacaklar!
Dershaneden “Gezi Ruhu” Çıkartacaklar!

Dershaneden “Gezi Ruhu” Çıkartacaklar!

MEB'in İstanbul'daki dershane dönüşüm istişare toplantısı yine protestoya sahne oldu. Protestoyu canlı yayınlayan Samanyolu Haber'de bir eğitimci, Başbakan'ı tehdit etti.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği dershane dönüşüm istişare toplantıları bazı sektör temsilcilerinin protesto gösterilerine sahne olurken, dün İstanbul'da düzenlenen toplantıyı boykot eden eğitimcilerden birinin televizyon ekranlarından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tehditkar açıklaması görenleri şaşkına çevirdi. Hükümetin dönüşüm düzenlemesini ilan ettiğinden beri 'dershaneler kapatılamaz' şeklinde kampanya başlatan yayın organlarından Samanyolu Haber'de televizyonunda canlı yayına bağlanan bir dershane öğretmeni, Başbakan Erdoğan'a 'yeni bir Gezi Parkı kalkışması düzenlemekle' tehdit etti.

CANLI YAYINDA ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

'Dershanelerle neden uğraşıldığını bilmiyorum' diyen kişi, 'bir uyarıda bulunmak istediğini' söyleyerek şu ifadeleri kullandı: 'Ben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir uyarı yapmak istiyorum. Nasıl ki 3. Köprü temelleri atıldığında ve Taksim'deki Gezi Parkı'ndaki ağaçlar için, 'ben keseceğim', 'yaptım oldu' dedi, sonra Gezi Parkı ruhu ortaya çıktı. Dershaneler noktasında da aynı dikliği sürdürürse bu sefer bu halk çok daha büyük tepki gösterir, buradan Başbakan Erdoğan'ı uyarıyorum.' Samanyolu Haber televizyon kanalının, izleyenleri şaşkına çeviren tehditkar üsluba rağmen yayını sürdürmesi dikkat çekti.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

4 Yorum