1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Dera'ya Varil Bombalı Saldırı: 5 Çocuk Öldü
Dera'ya Varil Bombalı Saldırı: 5 Çocuk Öldü

Dera'ya Varil Bombalı Saldırı: 5 Çocuk Öldü

Esed’e bağlı hava kuvvetleri, Dera kırsalındaki Dail beldesine varil bombaları attı. 5 çocuk hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

A+A-

Şam Haber Ağı (SNN) ölen çocukların 4 tanesinin bir aileye mensup olduğu, varil bombalarının atıldığı sabahın ilk saatlerinde evlerinde uyumakta olduğunu duyurdu.

SNN, Birçok cesedin halen enkaz altında olduğunu aktarırken El-Gariye el-Şarkiye köyü ve İnhil kasabasına da varil bombaları atıldığı, ölü ya da yaralı olmadığı kaydetti.

Merkezi Londra'da bulunan Oxfam Araştırma Grubu, raporunda, Suriye'de Mart 2011-Ağustos 2013'te 17 yaş ve altındaki 11 bin 420 çocuğun öldüğünü belirtmişti. 

Raporda, 389 çocuğun keskin nişancılar tarafından öldürüldüğü, çoğunun yaşamını bomba ve topçu mermileri nedeniyle yitirdiği vurgulanmıştı.

Duma ve Zabadani'ye saldırı

Başkent Şam'ın doğusundaki Duma ve Lübnan sınırındaki Zabadani bölgesini bombalaması sonucu 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, orduya bağlı savaş uçaklarının, muhaliflerin kontrolündeki başkent Şam'a bağlı Duma bölgesi ile Lübnan sınırında yer alan Zabadani bölgesini bombaladığını, saldırıda 10 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Saldırıda Duma bölgesindeki bazı evlerin yıkıldığı ve çok sayıda binanın da hasar gördüğü aktarılan açıklamada, bölge halkının kendi imkanlarıyla enkazdan ölü ve yaralıları çıkarmaya çalıştığı kaydedildi.

Açıklamada, savaş uçaklarının Lübnan sınırındaki Zabadani bölgesine sabahtan bu yana bomba yağdırdığı da bildirildi.

HABERE YORUM KAT