Dera Mülteci Kampı Bir Yıldan Beri Susuz

10.05.2015 00:44
Dera Mülteci Kampı Bir Yıldan Beri Susuz
Suriye'nin güneyinde Filistinli mültecilerin kaldığı Dera mülteci kampı bir yıldan beri suyunun kesik olmasından dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor.

Suriye'deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu tarafından hazırlanan rapora göre Dera mülteci kampındaki su kesintisi bugün (9 Mayıs Cumartesi) 388. gününe girmiş durumda. Fakat kampta yaşayanların sıkıntısı sadece sularının olmamasıyla kalmıyor. Buna ilaveten daha birçok hizmetten yoksun durumdalar. Bunların başında da elektrik ve telefon bağlantılarının kesik olması geliyor.

Kamptaki evlerin %70'i özellikle son birkaç ay içinde gerçekleştirilen saldırılarda, oturulamaz hale gelmiş bir biçimde yıkılmış durumda. Bu yüzden daha önce bu kampta kalan ailelerden yüzlercesi en azından canlarını kurtarmak için kampı terk ederek çevredeki değişik bölgelere sığınmış durumdalar. Ama birçoğu da böyle bir imkân bulamadığından Dera mülteci kampında hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

Kampta yaşamaya devam eden aileler kendilerine yardım ulaşması için BM'ye bağlı UNRWA'ya ve muhtelif insanî yardım kuruluşlarına şikâyetlerini iletmiş durumdalar. Fakat kendilerine bir yardım ulaşmıyor. UNRWA, çevredeki bazı noktalarda yardım dağıtıyor. Ancak Dera mülteci kampında kalmak zorunda olan ailelerin birçoğu buralara ulaşamıyor. Çünkü çevrelerinde kurulmuş rejimin tarafından askerî pusularda yakalanıp götürülmekten korkuyorlar. 

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim