1. HABERLER

  2. HABER

  3. Deniz Feneri e.V Davasında Tutuklama Talebi
Deniz Feneri e.V Davasında Tutuklama Talebi

Deniz Feneri e.V Davasında Tutuklama Talebi

"Deniz Feneri e.V." soruşturması kapsamında gözaltına alınan RTÜK Üyesi Akman ve Kanal 7 yöneticileri tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

10 Temmuz 2011 Pazar 13:31A+A-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Almanya’daki ’’Deniz Feneri e.V.’’ bağlantılı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik ile Finans Müdürü Erdoğan Kara, 6 Temmuz Çarşamba günü gözaltına alınarak, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarına ifade vermiş, sorgulamanın ardından şüpheliler yeniden Emniyete götürülmüştü.

5 kişi sabah saatlerinde yeniden adliyeye getirildi.

Cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz tarafından sorguları gerçekleştirilen zanlıların, ’’suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’’, ’’nitelikli dolandırıcılık’’ ve ’’sahtecilik’’ iddiasıyla tutuklanmaları talep edildi. Zanlıların tutuklanıp tutuklanmayacağına , Nöbetçi Ankara 13’üncü Sulh Ceza Mahkemesi hakimi karar verecek. (TRT) 

HABERE YORUM KAT