1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Demirtaş’tan Yine Aynı Provokasyon: Sivil Direnişe Hazır Olun!
Demirtaş’tan Yine Aynı Provokasyon: Sivil Direnişe Hazır Olun!

Demirtaş’tan Yine Aynı Provokasyon: Sivil Direnişe Hazır Olun!

Van'da konuşan Selahattin Demirtaş, halka 'her han sivil bir direnişe hazır olun' çağrısı yaptı.

A+A-

Van'a giden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş burada yaptığı konuşmada halkı yine provokasyonlara alet olmaya çağırdı.

Demirtaş, hükümetin belediyeye kayyum atamaya hazırlandığını belirterek,"Halkımıza ve belediye çalışanlarımıza sesleniyorum. Kayyumu tanımayın ve emirlerini yerine getirmeyin. Diktatörlüğe geçtik. Biz böyle bir adama biat etmeyeceğiz. Her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız" dedi.

Öcalan'la görüşme taleplerini de yineleyen Demirtaş, Türkiye'yi tehdit etti. Demirtaş "iş başka yere gider" dedi.

Öcalan sıradan biri değil, halkın lideridir. Başbakana çağrı yapıyoruz can güvenliği ile ilgili bilgi alsınlar dönsünler. Öcalan ile görüşme olursa açlık grevi bırakılacak. Bize onursuzluğu dayatırlarsa ben açık söylüyorum iş başka yerlere gider. Bunu tehdit olarak da algılamasınlar. Oyun oynanacak bir mesele değil. Hukuki talep bile kabul görmeyecekse, onurumuzu ve hassasiyetimizi korumak için canımızı feda edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun sahip çıkacğız. Bir çılgınlık yapmışlarsa biz buna karşı çıkacağız. Herkes hazırlığını buna göre yapsın.

Böyle bir adama biat etmeyiz. Bir canımız varsa feda ederim. Birtek biz kaldık muhalefet eden. Dokunulmazlıklarımız kalktı. Bizi tutuklasan bile milyonlarca Demirtaş var. Onları ne yapacaksın. Sizler her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız. Bizim için ölüm kalım meselesidir bugünler.

HABERE YORUM KAT

7 Yorum