1. HABERLER

  2. HABER

  3. Demirtaş: Yardımlarda Kardeş Kokusu Var
Demirtaş: Yardımlarda Kardeş Kokusu Var

Demirtaş: Yardımlarda Kardeş Kokusu Var

7,2'lik depremin ardından siyasiler de Van'ın yaralarını sarmak için harekete geçti. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ardından BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dün bölgeye gitti.

25 Ekim 2011 Salı 01:03A+A-

BDP'li vekiller ile birlikte bölgede incelemelerde bulunan Demirtaş, Van'daki ilk izlenimlerini Twitter hesabından paylaştı. Canikli'de karşılaştıkları manzarayı "Canikli köyündeyiz. Yıkılmayan ev yok. Üç katlı okul yerle bir olmuş ve maalesef 10 ölü." ifadeleriyle aktardı. Gönderilen ilk yardımların dağıtıldığını anlatırken, "Kızıltepe, Cizre ve Nusaybin'den gelen battaniye ve gıdaları ulaştırdık. Her koliden yardımınızla birlikte sıcak selamınız da vardı. Teşekkürler." dedi. Valilik, belediye ve STK'lar el ele verip iyi bir koordinasyon sağlanırsa kısa sürede yardımların her yere ulaşacağına dikkat çeken Demirtaş, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen yardımlarda kardeş kokusu, kardeş selamı var. Herkese teşekkürler." ifadelerini kullandı.

BDP lideri, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na ise farklı konuştu. İnceleme yaptıkları köylerde vatandaşların ciddi yaşam malzemesi sıkıntısı çektiğini savunarak, "Gidip inceleme yaptığımız köylerde insanların ne kadar sahipsiz olduğunu gördük. Dünden beridir devlet ve hükümet yetkilileri daha Van'a ulaşamamıştır. Köylerde ailelere herhangi bir devlet yardımının yapılmadığını gözlerimiz ile gördük." diye konuştu. (Zaman) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum