1. HABERLER

  2. HABER

  3. Demirtaş: PKK Dağdan İnsin Onlar Dağa Çıksın
Demirtaş: PKK Dağdan İnsin Onlar Dağa Çıksın

Demirtaş: PKK Dağdan İnsin Onlar Dağa Çıksın

Hakkari'de bulunan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Emek ve Demokrasi Platformu tarafından organize edilen toplantıda STK temsilcileriyle bir araya geldi.

A+A-

Barıştan rahatsız olan ve Kürtlerin AKP'ye saldırmasını isteyen bir grubun olduğunu ifade eden Demirtaş, "Bizim AKP'yle, devletle aramızda kan davası yok. İntikam peşinde değiliz. Biz çözümü istiyoruz. Çünkü bu barış bizden çok batıdaki insanlara yarayacaktır. Biz konuşarak sorunlarımızı çözeceğiz dedikçe barıştan rahatsız olanlar, CHP, MHP zihniyetinde olanlar, provokatif eylemler yapanlar var. Bunlar bu savaştan bir acı duymamıştır. Bunlar bu ortamdan rahatsız olacak, ama biz barıştan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye toplumu artık barış için Hakkari insanı kadar sesini yükseltmelidir. Türkiye'nin her yeri bu sese kulak vermeli. İzmir, Antalya, Sinop savaş mı istiyor. Hayır istemiyorlar. Bu barış ortamına karşı olanlar kadar cesur değiller mi. Asker, polis anaları neden sokağa çıkmıyor. Onların da Van, Hakkari, Diyarbakır kadar barışı istediğini biliyoruz.

"PKK DAĞDAN İNSİN, SİZ ÇIKIN"

Şimdi ortamdan rahatsız olanlar neden intikam almıyorsunuz saldırmıyorsunuz diyorlar. Çoğunlukta değiller. Niyetlerini biliyoruz. Kürtler kimsenin tetikçisi, savaş sevdalası değil. Bilinçsiz bir halk değil. Ama çok meraklıysanız, PKK'nın dağdan inmesinden rahatsızsanız buyrun oralarda da dağlar var. Ege'de de, Karadeniz'de de dağlar var. Çok sevdalıysanız dağlara çıkmaya, çıkın 2 gün orada kalın sizi göreyim açlığa dayanabiliyor musunuz. Kürtler koç başı mı, mecbur mu, tetikçi mi? Kürtler demokrasi özgürlük istiyor. Kürtler ne AKP'nin ne de devletin düşmanı değil. Kürtler kendilerine düşmanlık yapıldığı için bu direnişi ortaya koydu" dedi. (STAR)

 

HABERE YORUM KAT