Demirtaş, Kazan'la Konuştuğunu Doğruladı

02.09.2010 05:58
Demirtaş, Kazanla Konuştuğunu Doğruladı
Şamil Tayyar, dünkü köşe yazısında, "Arkadaşlarımız BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la görüştü, Kazan'ın arabuluculuk girişimini doğruladı..." ifadelerini kullandı.

İnternete düşen ses kaydında referandumda 'hayır' çıkması için, Kürt oylarının garanti altına alınması isteniyordu. Ses kaydındaki bir önemli ayrıntı da konuyla ilgili olarak avukat Turgut Kazan'ın BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile görüştüğü iddiasıydı. Kayıtta bu bölüm, "Şimdi bu, BDP var ya, bu parti son derece önemli. Bunu geçende Turgut Kazan'la konuşuyoruz. Demirtaş'la görüştü." sözleriyle geçiyordu.

Star Gazetesi yazarı Şamil Tayyar, dünkü köşe yazısında bu konuyu ele alırken, "Bugün arkadaşlarımız BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la görüştü, Kazan'ın arabuluculuk girişimini doğruladı..." ifadelerini kullandı.

Turgut Kazan, Ergenekon davası başsanıklarından Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in de avukatlığını yürütüyor. Turgut Kazan, iddialarla ilgili soruları cevaplandırmaktan kaçındı. Haberin yayımlanmasına çok sinirlenen Kazan, ilgili soruya telefonda, "Size bunun hesabını soracağım. Bununla ilgili bir basın toplantısı yapacağım. Gücünüz yetiyorsa oraya gelin." şeklinde tehditvari cevap verdi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim