1. HABERLER

  2. HABER

  3. Demirtaş, Diyanet'e Neden Saldırıyor?
Demirtaş, Diyanet'e Neden Saldırıyor?

Demirtaş, Diyanet'e Neden Saldırıyor?

7 Haziran öncesi toplum mühendisliği çalışması yapıldığını belirten MAK Danışmanlık'ın patronu Mehmet Ali Kulat, "HDP'ye 'Kürtler'den zaten daha fazla oy alamazsınız, hedef marjinal solcu Türkler' dediler o nedenle İslami simgeleri hedef aldılar" dedi.

A+A-

Kabe ve Diyanet’le ilgili söylevleriyle tepki çeken HDP'nin seçim stratejisinin Yahudi lobisinin denetimindeki Benenson Grubu belirliyor.

KILAVUZU KARGA OLANIN...

Demirtaş'ın "Kudüs Yahudilerindir", "Diyaneti kaldıracağız", "Taksim Kabemiz" açıklamalarının altındaki çarpıcı gerçek ortaya çıktı. HDP, seçim taktiklerini aynı zamanda CHP'yle çalışan Amerikalı Benenson Strateji Grubu'nun tavsiyelerine göre belirlemiş.

GAF DEĞİL BİLİNÇLİ TERCİH

7 Haziran öncesi toplum mühendisliği yapıldığını söyleyen MAK Danışmanlık'ın patronu Mehmet Ali Kulat, "HDP'ye 'Kürtlerden zaten daha fazla oy alamazsınız, hedef marjinal solcu Türkler' dediler. O yüzden kutsal değerlere yönelik saldırıyorlar" diye konuştu.

UZAN DA AYNI TORNADAN

Benenson Strateji Grubu, 2007 seçimleri öncesi Genç Parti'yi kurup, uçuk vaatler ve 'sert' söylevler üzerinden oy toplamaya çalışan Cem Uzan'a da akıl hocalığı yapmıştı. Barajın altında kalan Uzan, soluğu yurtdışında almıştı.

SOLA VURMA DİYANET'E VUR

CHP ve HDP’nin İsrail'le yakınlığı olan Benenson Strateji Grubu'yla çalıştığını söyleyen MAK Danışmanlık Başkanı Kulat: HDP’ye verilen taktik; sola vurma, marjinal soldan oy alacaksın.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Türkiye’de seçimler üzerinde bir üst akılın CHP ve HDP’yle işbirliği içinde olduğunu söyledi. HDP’nin Diyanet’e saldırmasını, “Kürtlerden daha fazla oy alamaz, hedef romantik  marjinal solcu Türkler” diyen Kulat, “2002 seçimlerinde Cem Uzan ile çalışan Amerikalı Benenson Strateji Grubu'yla çalışıyorlar. Bu şirket  HDP’ye şu taktiği veriyor; 'Asla sola vurma, CHP’ye oy vermeyecek marjinal sol gruplardan oy alacaksın’ uyarısında bulundu" diye konuştu.

İSRAİL BAĞLANTISI VAR

Kulat şunları söyledi: “Benenson Strateji yöneticileri ise paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Yahudilerin dünyadaki en büyük ailelerinden Rothschild ailesiyle sıkı bir ilişki içinde. Taktik üzerine Demirtaş  söylem geliştirmek için toplumun genel kutsalları olarak bildiğimiz Kâbe gibi, Diyanet gibi  kurumları hedef alıyor. Bu tesadüfen bir siyasetçinin dil sürçmesi değil, bilinçli sol gruplara şirin görüne taktiği.”

CHP’ye; sen bölgeden çekil

“Benenson, CHP’ye şu taktiği veriyor; ‘Güneydoğu'dan çekil, oy alma şansın yok. CHP ve MHP arasında geçişken olan yerlere yüklen. Yüzde 24-25 oy oranının üzerine 7-8 puan daha koyabilirsin.’

Batıdan oy alma şansı yok

“Demirtaş ‘Biz Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapacağız’ ifadesini kullanmıştı. Bunu yapabilmesi için HDP’nin barajı aşması gerekiyor. HDP’nin oy aldığı Güneydoğu’daki 16 il dışında bir yerden oy alma şansı yok.”

Ali’siz Aleviler oy hedefinde

“HDP’nin barajı aşması için gerekli olan bir milyon oyu romantik Türklerden bir başka deyişle marjinal sol grupların ve kendilerini Ali’siz Alevi olarak tanıtan Marksist, Leninist düşünce içinde olanlardan alması gerekiyor. “

Koalisyon istiyorlar

“İki parti arasında karşılıklı diyalog oluşturmuş durumdalar. Benenson firması bu yönüyle bir çalışma yürütüyor. Bunun arka planında onların ön gördüğü şeyler olursa bu iki siyasi partiye koalisyon kurdurma hedefleri var.”

(Akşam)

 

HABERE YORUM KAT