1. HABERLER

  2. HABER

  3. Demirtaş Çark Etti; “Kapımız Açık” Dedi
Demirtaş Çark Etti; “Kapımız Açık” Dedi

Demirtaş Çark Etti; “Kapımız Açık” Dedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "AKP ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa dışarıdan desteklerimizi sunarız" dedi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Seçim boyunca AK Parti ve Erdoğan karşıtı propaganda yapan ve seçimden sonra da AK Parti ile bir koalisyona “asla” diyen Selahattin Demirtaş, ufak ufak çark etmeye başladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, “Herkese kapımız açık” diyerek AK Parti ve CHP koalisyonu olursa dışarıdan destek vereceklerini açıkladı.

Demirtaş şöyle konuştu: "Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır. Her partiye kapımız açıktır. Sayın Davutoğlu’nun artık seçim öncesi dili ve üslubunu terketmesi lazım. Bu dil seçimde Ak Parti’ ye kaybettirmiştir… AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız."

KCK'dan Talimat Almıyorlarmış!

Demirtaş, altın gömdüğü yeri gizlemek için “Ha uşağım burada gömülü altın yoktur” yazan Temel misali KCK’dan talimat almadıklarını söyledi: “Herkes kendi görüşünü belirtebilir, KCK yetkilileri de görüşlerini belirtebilir. Çözüm sürecinin aktörüdürler. Ama biz KCK’dan talimat almıyoruz. Partimiz kendi kurullarında kararlarını alır. Biz kimseden talimat almıyoruz. Çözüm süreci eskisi gibi yürümeyecek eskisi gibi hantal ve tek taraflı yürümez. Öncelikle tahkim edilmiş ateşkese ihtiyaç var.”

HABERE YORUM KAT