1. HABERLER

  2. HABER

  3. Demirtaş: 'Ana Muhalefete Adayız'
Demirtaş: 'Ana Muhalefete Adayız'

Demirtaş: 'Ana Muhalefete Adayız'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden yüzde 9.6 ile, partisinin oyunun üzerinde bir sonuç alan Selahattin Demirtaş: "2015 genel seçimlerine giderken 'Türkiye’nin ana muhalefet partisi şekillendi' diyebileceğiz."

A+A-

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, sonuçların belli olmasının ardından Diyarbakır'da konuştu. Demirtaş; "Hemen yarından başlayarak partimizi Türkiye’nin her yerinde örgütlü bir hale getirerek kitle partisi yapacağız" diye konuştu.

Demirtaş hedeflerine ulaştıklarını şu sözlerle ifade etti:

Sonuçların Türkiye’deki bütün halklara şimdiden barış ve özgürlük getirmesini temenni ediyorum. Türkiye’nin her yerinde savunduğumuz ilkelerin gönülden tartışılmasını arzuladık ve bunu önemli ölçüde başardık. Ortaya koyduğumuz temel ilkeler Türkiye’nin her yerinde bir karşılık buldu. Bu açıdan kampanyamız büyük ölçüde hedefine ulaşmıştır. Bundan sonra da HDP olarak bugüne kadar savunduğumuz bütün ilkeleri daha güçlü ve kararlı bir şekilde savunmaya devam edeceğiz. Halkların umudu olmaya aday tek çizgi bizim ortaya koyduğumuz duruş oldu. Bu seçim bu umudun artık kalıcı olacağına dair umut yarattı. Elde ettiğimiz sonuç oran itibariyle hedeflerimize yaklaşmış bir orandır." 

Seçim sürecinin adil olmadığını ve çok büyük dezavantajlarla yarıştıklarını belirten Demirtaş, "Bir tarafta devletin bütün gücünü fütursuzca kullanan, ötekileştirici, kimlikleri meydanlarda yuhalatan bir aday. Bir tarafta da bizim çizgimiz vardı. Bu çizgi Türkiye’nin her yerinden destek aldı. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin temel siyasetini artık bu çizgi belirleyecek" dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum