1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. DBP Diyarbakır İl Başkanı Tutuklandı
DBP Diyarbakır İl Başkanı Tutuklandı

DBP Diyarbakır İl Başkanı Tutuklandı

Adliyeye sevk edilen Diyarbakır DBP İl Eş Başkanı Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Uyguner ve Adsoy, "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutuklandı.

A+A-

Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, PKK ve KCK örgütlerine yönelik operasyon sonucunda 3 şüphelinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

Soruşturma kapsamında belirlenen adreslerde yapılan aramalarda örgütsel dokümanların ele geçirildiği belirtilen açıklamada, 3 şüphelinin ifadeleri alındıktan sonra "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tamamlanan sorgularının ardından şüpheliler Ali Şimşek, Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy Türk Ceza Kanunu'nun 314/2 (silahlı terör örgütüne üye olmak) maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanmalarına karar verilerek konumlarına uygun kapalı ceza infaz kurumuna gönderilmişlerdir."

AA

HABERE YORUM KAT