1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu'ndan Şehidin Ailesine Tebrik Telefonu
Davutoğlu'ndan Şehidin Ailesine Tebrik Telefonu

Davutoğlu'ndan Şehidin Ailesine Tebrik Telefonu

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da Kurban Bayramı'nda kurban eti dağıtırken katledilen ve bir erkek çocuğu dünyaya gelen Hasan Gökgöz'ün babasını arayarak gözaydınlığı diledi.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken vahşice katledilen ve bir erkek çocuğu dünyaya gelen Hasan Gökgöz'ün ailesine hem başsağlığı hem de gözaydınlığı diledi.

Davutoğlu, Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz ile telefonda görüştü.

Mehmet Gökgöz, AA muhabirine, kendisini arayan Başbakan Davutoğlu'nun başsağlığı dilediğini söyledi.

Başbakan'ın görüşmede, başsağlığının yanı sıra dünyaya gelen torunu için de gözaydınlığı dileyerek, "Bir Hasan gitti bir Hasan geldi. Bu çocuk onun yerini doldurdu. İnşallah babası şehittir. Tebrik ediyorum, gözünüz aydın" dediğini belirtti.

Gökgöz, Başbakan'a oğlunun katillerinin bir an önce yakalanması gerektiğini söylediğini, bunun üzerine Başbakan'ın da kendisine "Çalışmamız devam ediyor, olayla ilgileniyoruz en kısa zamanda bulacağız" ifadelerini kullandığını belirtti.

Diyarbakır'a geldiğimde ziyaretinize geleceğim

Gökgöz, görüşmelerinde Başbakan'ın hem eşine hem de gelinine selamını ilettiğini aktararak, şöyle konuştu:

"Başbakan, 'Eşim de sizlere selam söylüyor. Diyarbakır'a geldiğimde ziyaretinize geleceğim' dedi. Ben de, 'Size her zaman kapımız açık. Bekliyoruz, çayımızı içmeye buyurun, gelin' dedim."

Öldürülen Hasan Gökgöz'ün eşi Yüksel Gökgöz (22), dün 3 kilogram ağırlığında bir erkek çocuğu dünyaya getirmiş, babasının adını yaşatmak için bebeğe "Hasan" ismi verilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT