1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu'ndan Seçim Vaatleri Üzerinden TÜSİAD'a Tepki
Davutoğlu'ndan Seçim Vaatleri Üzerinden TÜSİAD'a Tepki

Davutoğlu'ndan Seçim Vaatleri Üzerinden TÜSİAD'a Tepki

Başbakan Davutoğlu, "AK Parti gitsin de ekonomi batarsa batsın" diyen bir kesim olduğunu söyledi, TÜSİAD'ın CHP'nin ekonomik vaatlerine sahip çıktığını savundu.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kanal 7'de katıldığı programda CHP'nin seçim vaatlerine değindi. Ana muhalefet partisinin vaatlerinin ekonomiyi bataklığa sürükleyeceğini savunan Davutoğlu, bu konuda herhangi bir tavır sergilemediğini söylediği TÜSİAD'ı şu sözlerle eleştirdi: 

Kredi kartı ve tüketici kredisi borcu olanların faizlerinin yüzde 80’ni silinecek.

"AK Parti gitsin de ekonomi batarsa batsın, çözüm süreci biterse bitsin diyen bir kesim var. Destekliyorlarsa (CHP'nin seçim vaatlerini), TÜSİAD yarın çıksın o zaman 'Asgari ücret 2 bin lira olsun' diye teklif etsin. Kılıçdaroğlu da bunun arkasında dursun. Hükümeti eleştiren TÜSİAD çıksın da 'Kılıçdaroğlu'nun asgari ücret vaadi akılcıdır' desin, ama diyemezler. Ama Kılıçdaroğlu’na itiraz da etmiyorlar, eleştirmiyorlar. Hükümeti eleştirmeye kalkan medya da bu vaatlerin arkasında duruyor. Bir taraftan CHP'yi bir taraftan HDP’yi parlatıyorlar. Bunların bütün meselesi istikrar döneminin sonunu getirme."

Davutoğlu son günlerde pahalı makam aracıyla medyada gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanı'na da sahip çıktı, Diyanet'e saldırılmasının arkasında farklı nedenler olduğunu savundu. Şunları söyledi:

"Biz, bu kadar kapsamlı bir misyon yüklemişken, birileri Diyanet'e saldırıyorsa, bu, Diyanet İşleri Başkanı'na, Diyanet'e yapılan bir saldırı değildir. Bize, hükümet olarak yapılan bir saldırı değil. Tam da İslam'ın terörle özdeşleştiği bir dönemde, yanlış Şii ve Sünni, ifrat, tefrit gerilimlerinin yaşandığı bir dönemde, Türkiye'den yükselen makûl sese, o geleneği de temsil eden sese yönelik bir saldırıdır. Kılıçdaroğlu da Demirtaş da Diyanet'in bu evrensel misyonundan rahatsız olanların sözcülüğünü yapıyor."

HABERE YORUM KAT