1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu’ndan ’İkna Odaları’ Açıklaması
Davutoğlu’ndan ’İkna Odaları’ Açıklaması

Davutoğlu’ndan ’İkna Odaları’ Açıklaması

Başbakan Davutoğlu: "Kadınları ikna odalarına yönlendirenler bugün Meclis dışındalar, ikna odaları için müstahak gördükleri kardeşlerimiz ise yeni Türkiye'nin kurucu unsurları."

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti Kadın Milletvekili Adayları Tanışma Toplantısı'nda konuşma yaptı.

Milletvekili aday gruplarıyla şehir veya başka kriterler çerçevesinde buluşmadan önce kadın adaylarla bir araya gelmek istediğini dile getiren Davutoğlu, "Bilinsin ki sandıklara kadınlar sahip çıkarsa kimse o sandıklarda manipülasyon yapamaz. Bilinsin ki kadınlar demokrasiye sahip çıkarlarsa demokrasiye kimse tuzak kuramaz" dedi.

"Hepimiz çok acılı, sancılı süreçlerden geçtik" diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Türkiye toplumunda, demokrasimizde, sosyal hayatta kadınlarımız haklarını kolay almadılar. Çoğu zaman da erkeklerden yeterli destek görmeden, gerektiğinde tek başına mücadele ettiler. Şöyle bir kanaat yanlış, 'Bizim geleneğimizde kadın, sosyal hayatın dışında daha edilgen bir konumda olmalıdır' gibi bir anlayış geleneğimizi, bizim toplumsal dokumuzu anlamamaktır. Aksine kadınlarımızın sosyal hayatta da karar mekanizmalarında da en etkin yerde olmasını temin etmek lazım. Bu, kadının aile hayatından kopması anlamına gelmez"

"Önce kadınlar dimdik duracaklar"

Davutoğlu, "Kadınları ikna odalarına yönlendirenler bugün Meclis dışındalar ama onların ikna odaları için müstahak gördükleri kardeşlerimiz ise yeni Türkiye'nin kurucu unsurları oluyorlar" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Kim bu ülkede barışı, istikrarı tehdit ederse kim şiddeti, terörü teşvik ederse onların karşısına önce anneler, önce kadınlar dimdik duracaklar" şeklinde konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT