1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu YSS Köprüsü İşçileriyle Oruç Açtı
Davutoğlu YSS Köprüsü İşçileriyle Oruç Açtı

Davutoğlu YSS Köprüsü İşçileriyle Oruç Açtı

Başbakan Davutoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü işçileriyle inşaat alanında düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu iftarın özel bir anlam taşıdığını belirterek, bütün gün bir taraftan “ülkeye hizmet” anlamında ter döküp, diğer taraftan oruç ile zikreden çok mübarek bir emekçi topluluğuyla iftar yapma şerefinin kendisine nail olduğunu söyledi.

“Hiçbir Şey Helâl Rızık Kadar Değerli Değil”

Davutoğlu, işçilere şöyle seslendi:

"Hepinizi bu çerçevede hem tebrik ediyorum hem alın terinizin karşılığı olan bu güzel iftarda terlerinizin döküldüğü alnınızdan öpüyorum. Hayatta hiçbir şey helal rızık kadar değerli değildir. Sizler, Ramazan Ayı’nı bir taraftan hakkıyla idrak ederken, diğer taraftan da helal rızık için alın teri döktünüz."

Davutoğlu, iftar teklifi geldiğinde büyük bir onurla "Evet." dediğini ifade ederek, bütün gün helal rızk için çalışan emekçiden daha değerli, daha onurlu başka kimse ve helal rızık için dökülen terden daha kıymetli hiçbir şey olamayacağını vurguladı.

Bekâr İşçilerin Düğünleri Köprüde Yapılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, masada sohbet ederken aldıkları iki kararı da şöyle açıkladı:

"Birincisi; sordum işçilerimize, emekçilerimize: ‘Aranızda bekâr var mı?’ diye. Baktım parmaklar kalkmaya başladı. İbrahim Bey ile orada sözleştik ve şuna karar verdik. Bu köprü gelecek sene açılana kadar, mayıs ayına kadar evlenen bütün bekârların düğünleri bu köprünün üzerinde yapılacak ve masraflar müteahhit firmadan, şahitlik de bizden olacak inşallah."

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT