1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: Saldırının Sorumluları Yakalandı
Davutoğlu: Saldırının Sorumluları Yakalandı

Davutoğlu: Saldırının Sorumluları Yakalandı

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde üç askerin öldürüldüğü silahlı saldırıyla ilgili olarak üç kişi daha gözaltına alındı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan kişi sayısı sekize yükseldi.

A+A-

25 Ekim’de Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde üç askeri hedef alan silahlı saldırı hakkındaki soruşturma sürüyor. 26 Ekim’de düzenlenen eşzamanlı operasyonda beş kişinin gözaltına alınmasının ardından bugün üç kişi daha gözaltına alındı.

Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı özel harekât ve terörle mücadele ekipleri bugün bazı adreslere eşzamanlı operasyon düzenlendi. Yüksekova'da iki kişi gözaltına alındı. Üçüncü kişi ile Bodrum'da gözaltına alındı.

Hakkari Valiliği Yüksekova'da gözaltına alınan K.T için 'Cumartesi günü düzenlenen saldırının faili olduğu değerlendiriliyor' ifadesini kullandı. Valilik, K.T.'nin 19 Temmuz'da Yüksekova'da bir uzman çavuşun yaralanması olayının da faili olduğunu belirtti. Açıklamaya göre, Muğla-Bodrum'da gözaltına alınan E.A da Temmuz ayındaki yaralama olayının faili. Yüksekova'da gözaltına alınan diğer kişi O.C.'nin ise olaylarla ilgili olarak gözaltına alındığı vurgulandı. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu da gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının sorumlularının yakalandığını söyledi. Davutoğlu "Yüksekova saldırısının mesulu olduğuna dair elimizde delliler bulunan şahıslar gözaltına alındı" dedi. Davutoğlu, "Bunun önemi şudur. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Çözüm süreci kamu düzeninin alternatifi değildir. Kamu düzenini bozan kim olursa olsun, herhangi bir eyleme niyet ettiğinde kamu görevlileri her türlü tedbiri alır. Kamu düzenine riayet edildiği sürece herkesin her türlü görüşü dile getirme hakkı vardır. Misilleme mantığı ile güvenlik birimlerimize saldırı olursa buna da gereken cevap verilir" ifadelerini kullandı.  

Yüksekova’nın merkezindeki Cengiz Topel Caddesi'nde saat 16.00 sıralarında düzenlenen silahlı saldırı sonucu, sivil giyimli askerler Uzman Çavuş Ramazan Gülle, Jandarma Er Ramazan Köse ve Jandarma Er Yunus Yılmaz hayatını kaybetmişti.

AA

HABERE YORUM KAT