1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: Karnından Konuşmak Siyasetçiye Yakışmaz
Davutoğlu: Karnından Konuşmak Siyasetçiye Yakışmaz

Davutoğlu: Karnından Konuşmak Siyasetçiye Yakışmaz

Oslo ve İmralı'daki görüşmelerle ilgili bazı belgeler gördüğünü söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na, Başbakan Davutoğlu'ndan yanıt geldi: Çık sen açıkla o zaman. Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz.

A+A-

CHP ve AK Parti arasındaki "belge" tartışması büyüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çarşamba günü katıldığı Habertürk TVShow TV ve Bloomberg HT ortak yayınında çözüm süreciyle ilgili bazı iddialar ortaya atmıştı. Oslo'da ve İmralı'daki görüşmelerde AK Parti hükümetinin bazı vaatlerde bulunduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Açıklamıyorlar tutanakları, niye açıklamıyorlar? Kandil, 'Sözünüzü niye yerine getirmiyorsunuz' diyor. Pek çok internet sitesinde bunların belgesi var. Benim gördüğüm bazı belgeler var, bu kadarını söyleyeyim size. Bazı taahhütler var. O taahhütlerin altında eziliyor ve bunu kamuoyuna nasıl açıklayacaklarını bilmiyorlar. Şu anda bir mücadele yapıyorlar, yetki verildiği için güvenlik kuvvetlerine yapıyorlar. Daha önce açık ve net, 'yapmayın' diyorlardı" demişti.

Kılıçdaroğlu'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan yanıt geldi. Davutoğlu, "Bugün de çıkmış paralel yapıdan aldığı telkinlerle bizlere çamur atıyor. 'Oslo belgelerini gördüm, halka açıklamıyorlar' diyor. Çık sen açıkla o zaman, ne diyorsan açıkla. Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz. İşte buradayız. Her şeyin hesabını verir, ama millete meydan okuyanın da hesabını sorarız" dedi.

HABERE YORUM KAT