Davutoğlu: İsrail'e Bir Çakıl Taşı Atmıyorlar

02.02.2013 11:05
Davutoğlu: İsraile Bir Çakıl Taşı Atmıyorlar
Ahmet Davutoğlu, Suriye'nin Şam'a saldırı düzenleyen İsrail'e karşı harekete geçmemesini eleştirdi.

İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısı karşısında Şam'ın tavrını eleştiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Niye İsrail uçakları Esad'ın sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor?" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Sırbistan'a giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail jetlerinin Suriye'de bir askeri tesisi vurmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı eleştiren Davutoğlu, "Kendi masum sivil halkına karşı 22 aydır havadan uçaklarla karadan tankla ve topla saldıran Suriye ordusu, niye İsrail'in bu operasyonuna karşılık vermedi?" dedi.

Bakan Davutoğlu, "Niye İsrail uçakları Esad'ın sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor? " diye konuştu.

"İsrail'le Esad'ın arasında gizli bir anlaşma mı var?" diye soran Ahmet Davutoğlu, İsrail'in hiçbir Müslüman ülkeye yaptığı operasyona kayıtsız ve tepkisiz kalmayacağını da sözlerine ekledi.

 • Yorumlar 6
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim