1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: İddialar Yalan ve İftira
Davutoğlu: İddialar Yalan ve İftira

Davutoğlu: İddialar Yalan ve İftira

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

29 Mart 2013 Cuma 00:55A+A-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinden birkaç ay önce, İsrail'e giderek, bu konuda müzakerelerde bulunduğu yönündeki iddiaların, yalan haber ve iftira olduğunu vurguladı.

Davutoğlu, İsrail'in özür dilemesiyle Türkiye'nin elde ettiği olağanüstü diplomatik başarının bu tür iftiralarla gölgelenmek istendiğine işaret ederek, "Böyle bir anlaşma yapıldığını bırakın, böyle bir toplantının olduğunu ispat etsinler, ben bir saniye bile durmam, istifa ederim" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bir özel televizyon kanalında, konuya ilişkin soruları yanıtladı.

Davutoğlu'na, bir gazetede belirsiz bir takım İran kaynaklarına atfen yayınlanan ve İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinden bir kaç ay önce İsrail'e giderek, bu konuda müzakerelerde bulunduğu yönündeki iddialar soruldu.

Bakan Davutoğlu, "Ben imza atacağım, bunu hiç kimse bilmeyecek ama Sayın Haluk Koç bilecek. Olacak iş mi bu, yani mantığı var mı bunun?" diye sordu.

İsrail'in özür dilemesiyle Suriye konusu arasında da bağlantı kurulmaya çalışıldığını kaydeden Davutoğlu, "Türkiye, dost ve kardeş Suriye ile ilişkilerini, herhangi bir üçüncü ülke ile ilişkilerinin edilgen unsuru yapmaz" dedi.

 

HABERE YORUM KAT