1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: "Gece Rüyalarımızda Bile Filistin'i Unutmayız"
Davutoğlu: "Gece Rüyalarımızda Bile Filistin'i Unutmayız"

Davutoğlu: "Gece Rüyalarımızda Bile Filistin'i Unutmayız"

Başbakan Davutoğlu, “Kim, ‘Türkiye Filistin'e olan desteğini gözardı ederek İsrail ile yakınlaşıyor.’ derse, bize en büyük bühtanı yapar. Biz gece rüyalarımızda bile Filistin'i unutmayız.” dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya programı ile ilgili olarak, “Bunlar, milletle beraber hareket etmektense, Türkiye ile kimin derdi varsa onlarla birlikte işbirliği yapmayı kendilerine ahlak edinmişler.” dedi.

“Kim Suriye Halkını Bombalarsa Onun Karşısındayız”

Türkiye'nin, IŞİD'e karşı mücadelede uluslararası koalisyonun parçası olduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Ama ister Rusya olsun, isterse başka zalim bir devlet olsun, kim Suriye halkını bombalarsa onun da karşısındayız, karşısında olacağız.” diye konuştu.

“Gece Rüyalarımızda Bile Filistin'i Unutmayız”

Davutoğlu, Türkiye-İsrail müzakerelerine yönelik eleştirilere ilişkin şunları kaydetti:

“Kim, ‘Türkiye Gazze halkını unutuyor, Filistin'e olan desteğini gözardı ederek İsrail ile yakınlaşma içine giriyor.’ derse, bize en büyük bühtanı yapar. Biz, bırakın müzakerelerde, gece rüyalarımızda bile Gazze'yi unutmayız, Filistin'i unutmayız, Kudüs'ü unutmayız, Mescid-i Aksa'yı gözümüzün önünde hep dipdiri tutarız.”.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT