1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Davutoğlu Erbil’de
Davutoğlu Erbil’de

Davutoğlu Erbil’de

Başbakan Davutoğlu, Bağdat ziyaretinin ardından Erbil’e geldi. Davutoğlu’nu IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani resmi törenle karşıladı.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile TSİ 00.55'te Erbil Uluslararası Havaalanı’na indi. Davutoğlu'nu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ve beraberindekiler resmi törenle karşıladı.

Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı da Erbil'e geldi.

Görüşmeler bugün

Davutoğlu güne IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile başbaşa görüşerek başlayacak. Neçirvan Barzani’yle heyetlerarası çalışma kahvaltısında biraraya gelecek olan Başbakan daha sonra IKBY Başkanı Mesud Barzani ile başbaşa görüşecek. Heyetlerarası görüşmelerin ardından Davutoğlu ve Mesud Barzani ortak basın toplantısı yapacak.

Davutoğlu, Celil El-Hayat Camii'ni de ziyaret edecek.

Kaynak: Al Jazeera ve AA

HABERE YORUM KAT