Davutoğlu: Çözümde Muhatap Tüm Halkımızdır!

04.11.2014 04:50
Davutoğlu: Çözümde Muhatap Tüm Halkımızdır!
Çözüm sürecinde ne olursa olsun kararlılıklarının sabit olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Bu süreçte muhatap olarak tek bir aktöre, tek bir çevreye inhisar etmeyiz' dedi.

AK Parti'nin önceki gün sona eren 23. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı nedeniyle bulunduğu Afyonkarahisar'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun anne babasının mezarını, ardından Afyonkarahisar Valiliği'ni ziyaret etti.

Davutoğlu, bir soru üzerine, 'Çözüm sürecinde ne olursa olsun kararlığımız sabittir. Ama biz çözüm sürecinde, sürecini de tek bir aktöre, muhatap olarak tek bir aktöre, tek bir çevreye inhisar etmeyiz. Bu süreç her şeyden önce halkımızın sahiplendiği bir süreçtir. Milli birliğimizi ve beraberliğimizi, Türkiye'nin her köşesinde yaşayan vatandaşların aidiyetini güçlendirmeye dönük bir süreçtir. Bu temaslar bu sefer sadece HDP ve belli bir kesimle değil halkın bütünüyle olacak' dedi.

Daha önce HDP'ye yaptığı çağrının açık olduğunu vurgulayan Davutoğlu, 'HDP provokatif eylemlere yönelik, ülke istikrarını bozan bir grup değil gerçek bir siyasi parti olarak hareket edip, Türkiye'de anayasal ve yasal çerçevede davranmaya başlarsa bütün bu çerçevede muhatap olmaya devam eder. HDP bu tavrı aldığı zaman çözüm sürecine katkıda bulunur. Muhatap olarak her zaman biz çözüm sürecine katkıda bulunacak herkesle konuşuruz. Dolayısıyla göreceğiz. Zamanla tutumlarının ne olduğuna göre gelişmeler seyreder' diye konuştu.

Yeni Şafak

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim