1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Darbecilerin MİT Binasına Gerçekleştirdiği Saldırının Görüntüleri
Darbecilerin MİT Binasına Gerçekleştirdiği Saldırının Görüntüleri

Darbecilerin MİT Binasına Gerçekleştirdiği Saldırının Görüntüleri

Darbecilerin MİT'e gerçekleştirilen saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Halkın vücudunu siper ettiği MİT'e ilk saldırı, binanın ana giriş kapısından yapıldı.

A+A-

Darbe girişiminde bulunduğu gece MİT'e gerçekleştirilen saldırıların görüntüsüne Anadolu Ajansı ulaştı. Halkın vücudunu siper ettiği MİT'e ilk saldırı, binanın ana giriş kapısından yapıldı.

15 Temmuz Cuma gecesi saat 22.00 civarında başlayan FETÖ'nün darbe girişiminde ilk hedeflerinden biri MİT personelinin bulunduğu binaydı.

AA'nın edindiği görüntülerde, helikopter tarafından MİT binasına açılan ateş devam ederken, halk darbecilere karşı MİT'e desteğe geldiği görülüyor.

MİT personeli otomatik silahlarla ateş açtı

Darbecilerin saldırısını püskürtmek için MİT personeli otomatik silahlarla helikoptere karşı ateş açtı.

Saldırı sırasında MİT'in içinden çıkan bir personel aracı da helikopter tarafından ateş altına alındı. Çatışma süresince MİT personelinin bulunduğu bina da helikopter tarafından açılan ateşe maruz kaldı.

Ayrıca MİT'in bulunduğu yoldan geçen araçlar da helikopter tarafından açılan ateşe maruz kaldı. Sürücüler panikle gittikleri yönü değiştirirken bazıları da ne yapacaklarını bilemedi ve oldukları yerde kaldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT