Darbecilerin İsimleri Siliniyor

16.09.2010 00:51
Darbecilerin İsimleri Siliniyor
Türkiye genelinde pek çok yerel yönetime vatandaşlar tarafından 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat askeri müdahalelerine iştirak etmiş darbecilerin daha önceki dönemlerde sokak, cadde, okul ve kültür merkezlerine verilmiş olan adlarının buralardan çı

Ak Parti yönetiminden de bu konuda teşkilatlarına vatandaşlarda oluşan duyarlığın paralelinde hareket etmeleri yönünde talimat verildiği ve özelikle Ak Partili belediyelerin bu taleplere kayıtsız kalmamalarının istendiği öğrenildi. Kaldırılacak isimlerinin yerine özgürlükçü ve darbe mağduru kimselerin isimlerinin verilmesi öngörülüyor.

TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili ve AK Parti Hatay milletvekili Mustafa Öztürk de, referandumun ardından Türkiye genelinde darbecilerin adını taşıyan bütün cadde ve sokak ile kurum isimlerinin kaldırılmasının yerinde olacağını söyledi. Öztürk, "12 Eylül Halk Oylamasi ile demokrasimiz, erdemini ve gücünü halktan daha güçlü bir şekilde almıştır. Darbe izlerini silmek için ve daha demokratik yapıya gitme yolunda, meydan, cadde, sokak, okul, sağlık kuruluşları gibi yerlerden darbecilerin isimleri kaldırılmamıdır" diye konuştu. (Vakit)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim