1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Darbecilerin Beştepe’ye Saldırısı Güvenlik Kameralarına Yansıdı (VİDEO)
Darbecilerin Beştepe’ye Saldırısı Güvenlik Kameralarına Yansıdı (VİDEO)

Darbecilerin Beştepe’ye Saldırısı Güvenlik Kameralarına Yansıdı (VİDEO)

15 Temmuz'daki darbe girişiminin yaşandığı gece, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile çevresine yönelik saldırılar güvenlik kameralarına yansıdı.

A+A-

15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünde hedef alınan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve darbeyi engellemek isteyen vatandaşlara yapılan saldırı, güvenlik kameralarına da yansıdı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, TOBB Üniversitesi'nin bulunduğu kavşaktan gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 1 nolu kapısının önünde buluşuyor.

Görüntülerde, tankların ve zırhlı araçların geçişini engellemek için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çıkan yollara getirilen kamyonların vatandaşlar tarafından aranması, jandarma istikametinden gelen askeri bir zırhlı personel taşıyıcının olay yerinden geçmesi ve bunun üzerine vatandaşların zırhlı araçların geçişini engelleyerek yolu kapatması yer alıyor.

 

Protokol kapısına ve önünde bekleyen TOMA'ya helikopterden ateş açılması kameralarca tespit edilirken, vatandaşların protokol kapısının önüne gelerek, kendilerini siper etmesi dikkati çekiyor.

Desteğe gelen vatandaşların bulunduğu alana helikopterden patlayıcı madde atılması ve yaralanan vatandaşlara yapılan müdahale kameralarca görüntüleniyor.

Protokol kapısı önüne gelen vatandaşlar, yanlarındaki dev Türk bayrağını açarken, 3 nolu kapı da dev bayraklar taşıyan vatandaşlar tarafından tutuluyor.

Darbecilerin saldırı amacıyla kullandığı helikopterden Beştepe'ye çıkan yolları kontrol eden zırhlı polis aracına ve Külliye'ye ateş açılması da güvenlik kameralarına yansıyor. Bir başka görüntüde de helikopterden ana binaya ateş açıldığı görülüyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın güneydoğu tarafını kapsayan kameraların görüş açısına ise yükselen dumanlar ve helikopterler yansıyor.

Darbe girişiminde bulunan bir yüzbaşının vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilerek, tartaklanması üzerine Cumhurbaşkanlığı koruma polisleri yüzbaşıyı bir araca bindirerek, olay yerinden uzaklaştırıyor.

Etkisiz hale getirilen askerler, vatandaşların tepkileri eşliğinde gözaltına alınıyor. 

HABERE YORUM KAT