Darbeciden Diktatör Çıkarma Klasiği

26.09.2013 02:09
Darbeciden Diktatör Çıkarma Klasiği
Mısır'da bir grup Savunma Bakanı Sisi'nin, seçim yapılmadan cumhurbaşkanı olması için imza kampanyası başlatıldı.

Mısır'da bir grup, Savunma Bakanı General Abdulfettah es-Sisi'nin cumhurbaşkanı olması için imza kampanyası başlattı.

Başkent Kahire'de bir araya gelen grup, Sisi'nin seçim yapılmadan cumhurbaşkanı olmasını sağlamak amacıyla "Talep Ediyoruz" adlı bir hareket kurduklarını açıkladı.

Hareketin Genel Sekreteri Abdulaziz Abdullah, "Sisi'nin seçim yapılmaksızın halk tarafından cumhurbaşkanı seçilmesini istiyoruz. Bunun için 3 milyon imza toplamayı hedefliyoruz, şu ana kadar 964 bin imza topladık. Hedefimizdeki sayıya ulaştığımızda Yüksek Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız ve halktan talebimizi desteklemeleri için sokağa inmesini isteyeceğiz'' dedi.

Hareketin Mısır'daki tüm grupları içine aldığını iddia eden Abdullah, "30 Haziran devriminin lideri, Mısır'ın kurtarıcısı ve komutanı Sisi'nin 4 yıllığına cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz.  Sisi'yi bu göreve halktan başka kimsenin getiremeyeceğini düşünüyoruz. Halk terörle mücadelede onu desteklemek için nasıl sokaklara indiyse şimdi de ondan cumhurbaşkanı olmasını talep ediyor. Mısır'da güvenlik ve istikararı yeniden sağlayacak bir lidere ihtiyaç var'' diye konuştu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim