Darbeci Sisi Dünürünü Genelkurmay Başkanlığı'na Atadı

28.03.2014 17:31
Darbeci Sisi Dünürünü Genelkurmay Başkanlığı'na Atadı
Mısır'da Genelkurmay Başkanlığı görevine Sisi'nin dünürünün atanması ve göreve atanması için kısa süre önce generalliğe yükseltilmesi tepkilere neden oldu.

Mısır Cumhurbaşkanı Adli Mansur, Sıdkı Subhi’den boşalan genelkurmay başkanlığı görevine Mahmud Hicazi’yi atadı. Mısır ordusu muhabarat komutanı olan Hicazi bu göreve getirilmeden önce Cumhurbaşkanlığı kararı ile generallik rütbesine yükseltildi.

Yüksek Askeri Konsey’in en altında bulunan Hicazi, darbenin mimarı, cumhurbaşkanı adayı olmak için Milli Savunma Bakanlığı'ndan istifa eden Sisi’nin dünürü. Sisi’nin oğlunun Hicazi’nin kızıyla evli olması Mısır’da tepki topladı. Yeni Genelkurmay başkanının Sisi ile olan akrabalığı nedeniyle Mısır sosyal iletişim sitelerinde”Sehrane (dünürcülük) başladı” şeklinde yazılar yazılıyor.

Cuntacı Sisi, Çarşamba akşamı başbakana istifa dilekçesini verdikten sonra halka hitaben bir konuşma yaparak, Cumhurbaşkanlığına aday olacağını ifade etmişti.

Sisi’nin yerine geçen Sıdkı Subhi’nin Sisi gibi bir Menufiyeli, yeni Genelkurmay başkanının ise Sisi’nin dünürü olması dikkat çekti.

(Dünya Bülteni)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim