Darbeci Baro’nun Gözü Vakıf Malında

18.08.2010 05:20
Darbeci Baro’nun Gözü Vakıf Malında
Ergenekon davasına bakan avukatlara özel olarak Silivri’ye servis kaldıracak kadar lüks harcamalar yapan ve Ergenekonculara verdiği destekle de tanınan İstanbul Barosu, şimdi de vakıf mallarına göz dikti.

Baro, yapımı devam eden Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı'na taşınacağı bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait Beşiktaş Adliyesi binasını gözüne kestirdi.

Baro Başkanı Muammer Aydın, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne geçen ay yazdığı yazıda, denize nazır olan Beşiktaş Adliye binasının Baro'ya tahsis edilmesini istedi. Yazıda, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde bulunan şu anki binanın kendilerine yetersiz geldiğini iddia eden Aydın, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirlerini daha rahat şekilde yeni yerde ağırlayabileceklerini ileri sürdü.

VAKIFLARDAN BARO'YA RET

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Beyoğlu Kiralama Şube Müdürü Erdal Öztürk tarafından yazılan cevap yazısında ise İstanbul Barosu'nun tahsis talebi reddedildi.

Beşiktaş Adliye binasının tamamının vakıflara ait olduğunun belirtildiği yazıda, söz konusu binanın vakıflar tarafından kurulan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'ne tahsis edildiğinden Baro'ya verilemeyeceği ifade edildi.

VAKİT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim