1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Darbe Soruşturma Kapsamında İşadamlarına Yapılan Operasyonda 73 Gözaltı
Darbe Soruşturma Kapsamında İşadamlarına Yapılan Operasyonda 73 Gözaltı

Darbe Soruşturma Kapsamında İşadamlarına Yapılan Operasyonda 73 Gözaltı

FETÖ'nün İş dünyası yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı bulunan 205 şüpheliden 73'ü yakalandı.

A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ’nün iş dünyasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 18 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi. Böylece hakkında gözaltı kararı bulunan şüpheli sayısı 205'e yükseldi.

Ekipler, aralarında Çıkrıkçıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çıkrıkçıoğlu'nun da bulunduğu 4 kişiyi daha gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında dünden bu yana gözaltına alınan ve sağlık kontrolünden geçirilen 73 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

132 KİŞİNİN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in de bulunduğu 132 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerice dün Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, babası Mustafa Şevki Kavurmacı, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu Baklavaları'nın sahibi Faruk Güllü'nün de aralarında yer aldığı 69 kişi gözaltına alınmıştı.

HABERE YORUM KAT