1. HABERLER

  2. HABER

  3. Darbe Sanıklarına Yardım Sandığı
Darbe Sanıklarına Yardım Sandığı

Darbe Sanıklarına Yardım Sandığı

Ergenekon ve Balyoz davalarından yargılananlara hukuk dışı yollarla yardım toplandığı ortaya çıktı.

A+A-

İnternete düşen yeni bir ses kaydı, generallerin darbe sanıklarına maddi yardım için astlarına nasıl baskı yaptıklarını açıkça gösteriyor.

Ergenekon ve Balyoz davalarından yargılananlara hukuk dışı yollarla yardım toplandığı ortaya çıktı. Daha önce, yargılanan subay ve astsubaylar için TSK tarihinde ilk kez bir yardım sandığı kurulduğu, bu sandığın kuruluş amacının Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan paşaların avukat masraflarını karşılamak için zorla bağış toplamak olduğu iddia edilmişti. Bu iddianın belgesi de ortaya çıktı.

"ERGENEKON DAYANIŞMASI" BASKISI

Dün "dailymotion.com" adlı internet sitesine düşen bir ses kaydı, TSK personelinden zorla bağış toplanarak personelin Ergenekon ve Balyoz'a ortak edildiğini gösteriyor. Ses kaydına göre Hava Kuvveti'nde görevli Tümg. İsmail Taş, meslektaş dayanışması adı altında askerlere Ergenekoncular için kurulan sandığa bağışta bulunmaları yönünde baskı yapıyor.

"BİREYSEL BAŞVURUDA BULUNAN VAR MI?"

Ses kaydında şu sözler sarfediliyor:

"Bu konuda bireysel başvuruda bulunan var mı burada arkadaşlar? Hukuki yardım sandığına bireysel olarak başvuruda bulunan var mı? Yok! Yani şimdi birisi Ergenekon'du, yok Balyoz'du, şuydu buydu buradan gitse, arkadaşlar bütün avukatlık ücretlerini ve benzer şeyleri cebinden ödemek zorunda kalır ve kötü duruma düşer. Meslektaş dayanışmasının herhalde bir şeyidir yani. 1 lira asgari, 2 lira, 3lira... Kim ne kadar katkıda bulunmak istiyorsa diğer kesintiler gibi bankaya talimat vermesi gerekiyor. Duyarlı insanlar için tekrar hatırlatıyorum!"

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT