Darbe Karşıtlarına "Meydanları Boşaltın" Tehdidi

01.08.2013 19:49
Darbe Karşıtlarına Meydanları Boşaltın Tehdidi
Cuntanın İçişleri Bakanlığı "Rabiatul Adeviyye" ve "En-Nahda" meydanlarındaki darbe karşıtı göstericilerden "meydanları derhal boşaltmaları"nı istedi.

Mısır’da cunta tarafından atanan İçişleri Bakanlığı, başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanındaki darbe karşıtı göstericilerden, "meydanları derhal boşaltmaları"nı istedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlar kurulunun, ülke güvenliğini tehdit ettiği, vatandaşların içine korku saldığı için Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarında düzenlenen gösterilere yönelik gerekli tüm önlemlerin alınması kararına ve İçişleri Bakanlığı'nın anayasa ve kanunlar çerçevesinde ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri sona erdirme görevi"ne değinilerek, "Bakanlık olarak, Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda" meydanlarında bulunanları, sağduyuya, ülkenin yüksek menfaatlerine öncelik vererek, meydanları derhal boşaltmaya çağırıyoruz" denildi.

Açıklamada, "Ülkenin güvenliği ve istikrarından yana tutum sergileyerek, bakanlığın çağrısına olumlu yanıt verenlerin güvenli çıkışının sağlanacağı" ifade edildi.

Kukla Bakanlar Kurulu'nun, dün aldığı kararla, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'i, "Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarındaki gösterilerde, ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri" sona erdirmekle görevlendirdiği belirtilmişti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim