1. HABERLER

  2. HABER

  3. Darbe Hevesi Kursağında Kalmış
Darbe Hevesi Kursağında Kalmış

Darbe Hevesi Kursağında Kalmış

CHP'de Ergenekon sanıklarını Meclis'e sokma planının bayraktarlığını üstlenen Süheyl Batum, darbe yapmadığı için askere hakaret etti. Batum, "Koca bir askeri yıktılar, meğer kağıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz" ifadesini kullandı. Siyasetçile

07 Şubat 2011 Pazartesi 06:38A+A-

Zonguldak'ta Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi'ni ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, darbe yapmadığı için askeri aşağıladı. Ciddi bir mücadelenin içerisinde olduklarını söyleyen Batum, "Koca bir askeri yıktılar, meğer kağıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz, meğer ABD içini oymuş. O koca ağacı hop diye yıktılar. Ancak CHP'yi yıkamadılar" dedi.

Batum, Silivri sanıklarını Meclis'e sokma önerisinin de ortada olduğunu söyledi:

"Önerim ortadadır. Parti Meclisi toplanacağı zaman aynı konuyu gündeme getireceğim. Kesinlikle geri adım atamayacağım. Kabul ederler, etmezler bunu bilmiyorum, nisan ayında göreceğiz." Batum'un sözlerine şaşırmadığını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ şu değerlendirmeyi yaptı: "Asker darbe yapsaydı, demokrasiye müdahale etseydi, CHP ye göre kahraman olacaktı. Milletin iradesine saygı duyunca kağıttan kaplan oldu, ABD içini boşaltmış oldu. Bu TSK'ya yapılmış en büyük hakarettir. Bu ayrıca CHP'nin milletten ümidini kesip milli irade dışında iktidar aradığının da somut bir itirafıdır. CHP zihniyeti, darbe yapmayan askeri sevmez."

Eski Bakan Hasan Celal Güzel, CHP'li Batum'un askerleri hem tahkir, hem de tahrik ettiğini belirterek, "Süheyl Batum coştu. Daha evvel de 50 bin kişi toplayıp Ergenekon mahkemesini basmaktan söz etti. Yargının elinden adam kaçırıp, milletvekili yapmaya çalışıyor. Batum bir maden. Ondan daha çok orijinal fikirler çıktığını göreceğiz. Tam bir jakoben. Askeri provoke etmeye çalışıyor. 50 yıl geride kaldı. Bu sözler, Batum'a yakışıyor" dedi.

HÜSEYİN LİKOĞLU / YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT

1 Yorum