“Darbe Günlükleri” de Ergenekon Yolunda

22.04.2011 12:48
“Darbe Günlükleri” de Ergenekon Yolunda
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı “Darbe Günlükleri”e ile Ergenekon ve Balyoz Planı arasında 'fiili irtibat' gerekçesiyle dosyayı İstanbul'a gönderdi.

"Darbe Günlükleri" de Ergenekon Yolunda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Darbe Günlükleri"ne ilişkin, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman hakkında yürüttüğü soruşturmada "yetkisizlik" kararı verdi.

Terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 'yetkisizlik' kararı vererek, Ankara'ya gönderdiği "Darbe Günlükleri"ne ilişkin soruşturma dosyasıyla ilgili incelemesini tamamladı.

Başsavcıvekili Görüşen, eski kuvvet komutanları Örnek, Fırtına ve Yalman hakkındaki soruşturma dosyasında, 'yetkisizlik' kararı vererek, dosyayı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Görüşen'in, "Darbe Günlükleri"ne ilişkin soruşturma ile Ergenekon ve Balyoz Planı iddialarına ilişkin soruşturmalar arasında 'fiili irtibat' bulunduğu gerekçesiyle, dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği öğrenildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim