1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Darbe Günlükleri” de Ergenekon Yolunda
“Darbe Günlükleri” de Ergenekon Yolunda

“Darbe Günlükleri” de Ergenekon Yolunda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı “Darbe Günlükleri”e ile Ergenekon ve Balyoz Planı arasında 'fiili irtibat' gerekçesiyle dosyayı İstanbul'a gönderdi.

22 Nisan 2011 Cuma 12:48A+A-

"Darbe Günlükleri" de Ergenekon Yolunda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Darbe Günlükleri"ne ilişkin, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman hakkında yürüttüğü soruşturmada "yetkisizlik" kararı verdi.

Terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 'yetkisizlik' kararı vererek, Ankara'ya gönderdiği "Darbe Günlükleri"ne ilişkin soruşturma dosyasıyla ilgili incelemesini tamamladı.

Başsavcıvekili Görüşen, eski kuvvet komutanları Örnek, Fırtına ve Yalman hakkındaki soruşturma dosyasında, 'yetkisizlik' kararı vererek, dosyayı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Görüşen'in, "Darbe Günlükleri"ne ilişkin soruşturma ile Ergenekon ve Balyoz Planı iddialarına ilişkin soruşturmalar arasında 'fiili irtibat' bulunduğu gerekçesiyle, dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT