1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Dallas Saldırganının Annesi: “ABD Ordusu Oğlumu Değiştirdi”
Dallas Saldırganının Annesi: “ABD Ordusu Oğlumu Değiştirdi”

Dallas Saldırganının Annesi: “ABD Ordusu Oğlumu Değiştirdi”

Dallas saldırganının annesi, ABD ordusundaki deneyiminin oğlunu değiştirdiğini, oğlunun “dışa dönük” bir kişi iken “içine kapanık” bir kişi hâline geldiğini söyledi.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Dallas kentinde beş beyaz polisi öldüren Micah Johnson'ın annesi Delphine Johnson, ABD ordusundaki deneyiminin oğlunu değiştirdiğini söyledi.

The Blaze adlı internet sitesine konuşan Delphine Johnson, oğlunun “dışa dönük” bir kişiden “içine kapanık” bir kişiye dönüştüğünü belirtti.

Delphine Johnson, “Ordu, Micah'ın düşündüğü gibi değildi. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadı.” dedi.

Micah Johnson'ın babası James Johnson ise oğlunu tüm kalbiyle sevdiğini ancak onun hareketini nefretle karşıladığını ve böyle bir şey yapacağını hiç düşünmediğini söyledi.

Süreç

ABD'nin Louisiana eyaletinde geçtiğimiz hafta Alton Sterling ve Philando Castile adlı siyahlar, polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Ülkede Dallas dâhil birçok kentte protesto gösterileri düzenlenmiş, Micah Johnson gösteriler sırasında 5 beyaz polisi vurmuştu.

ABD ordusunda ihtiyat askeri olan ve keskin nişancı olduğu belirtilen 25 yaşındaki Micah Johnson, cuma sabahı bir garajda sıkıştırıldıktan sonra öldürülmüştü.

Dallas Emniyet Müdürü: Teksas Yasaları Sorunlu

Öte yandan Dallas Emniyet Müdürü David Brown, kentin de sınırları içinde olduğu Teksas eyaletinin yasalarının polisin kanunları uygulamasını güçleştirdiğini söyledi.

David Brown, sivillerin Teksas'ta ateşli silahlar taşıyabilmelerinin sorun teşkil ettiğini belirtti.

Brown, insanların silah taşıdığını gören polislerin başta saldırı altında olduklarına inandıklarını kaydetti.

BBC Türkçe

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT