1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Dahlan Siyonist Tetikçiliği Mısır’da Sürdürüyor
Dahlan Siyonist Tetikçiliği Mısır’da Sürdürüyor

Dahlan Siyonist Tetikçiliği Mısır’da Sürdürüyor

Dahlan Mısır'da 4 Bin Kişilik Bir Ekiple Hamas'ı Karalama Kampanyasını Yönetiyor.

A+A-

Filistin Araştırma Merkezi Müdürü İbrahim Ed-Deravi, Ramallah yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin Mısır'da ikamet eden elemanlarının İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ı karalama ve Filistin halkıyla Mısır halkının arasını açma kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Mısır'da yayınlanan El-Yevm Es-Sabi' gazetesine konuşan Ed-Deravi, dağıtılan Devlet Güvenlik biriminin Filistin halkıyla Mısır halkının arasını açmaya çalıştığını ve bu iş için Mübarek rejimi kalıntısı gazetecileri kullandığını ifade etti.

"Mısır'da yaklaşık 4 bin civarında Koruyucu Güvenlik birimi elemanı yaşıyor ve bunları Muhammed Dahlan ile birlikte Gazze'den kaçan bazı Filistinli liderler yönetiyor" diyen Ed-Deravi, bu kişilerin Hamas Hareketi'ni karalama kampanyası yürüttüklerini söyledi.

Hamas Hareketi'nin hakkında iddia edilen haberleri defalarca yalanladığına dikkat çeken Ed-Deravi, kimliği bilinmeyen kaynaklara dayanarak söz konusu haberleri yayınlamanın doğru olmadığını ifade etti.

Mısır'da bazı basın-yayın organları son dönemde Hamas Hareketi ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları hakkında kimliğini açıklamadığı kaynaklara dayanarak asılsız haberler yayınlıyor.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum