Dahlan Siyonist Tetikçiliği Mısır’da Sürdürüyor

14.03.2013 20:22
Dahlan Siyonist Tetikçiliği Mısır’da Sürdürüyor
Dahlan Mısır'da 4 Bin Kişilik Bir Ekiple Hamas'ı Karalama Kampanyasını Yönetiyor.

Filistin Araştırma Merkezi Müdürü İbrahim Ed-Deravi, Ramallah yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin Mısır'da ikamet eden elemanlarının İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ı karalama ve Filistin halkıyla Mısır halkının arasını açma kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Mısır'da yayınlanan El-Yevm Es-Sabi' gazetesine konuşan Ed-Deravi, dağıtılan Devlet Güvenlik biriminin Filistin halkıyla Mısır halkının arasını açmaya çalıştığını ve bu iş için Mübarek rejimi kalıntısı gazetecileri kullandığını ifade etti.

"Mısır'da yaklaşık 4 bin civarında Koruyucu Güvenlik birimi elemanı yaşıyor ve bunları Muhammed Dahlan ile birlikte Gazze'den kaçan bazı Filistinli liderler yönetiyor" diyen Ed-Deravi, bu kişilerin Hamas Hareketi'ni karalama kampanyası yürüttüklerini söyledi.

Hamas Hareketi'nin hakkında iddia edilen haberleri defalarca yalanladığına dikkat çeken Ed-Deravi, kimliği bilinmeyen kaynaklara dayanarak söz konusu haberleri yayınlamanın doğru olmadığını ifade etti.

Mısır'da bazı basın-yayın organları son dönemde Hamas Hareketi ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları hakkında kimliğini açıklamadığı kaynaklara dayanarak asılsız haberler yayınlıyor.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim