"Dahlan Sina’da Provokasyon Yapıyor!"

16.07.2013 11:07
Dahlan Sina’da Provokasyon Yapıyor!
Mısır Ordusu ile İslamcıların arasının açılmak istendiğini söyleyen El-Cemaatu'l-İslamiyye, Dahlan'ı Sina'da kriz çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Mısır'da El-Cemaatu'l-İslamiyye'nin siyasi kolu Bina ve Kalkınma Partisi, dün (15 Temmuz Pazartesi) Sina'da meydana gelen patlamaları kınayarak, saldırıların İslamcılarla Mısır Ordusu arasında çatışma çıkarmayı amaçladığını söyledi.

El-Mısri El-Yevm gazetesi dünkü sayısında konuyla ilgili yayınladığı haberde, Bina ve Kalkınma Partisi basın danışmanı Halid Eş-Şerif'in Sina'da yapılan saldırıların haram olduğunu söylediğini aktardı.

Mısır Ordusu ile İslamcılar arasında yaşanan gerginlikten yararlanarak bu saldırıların gerçekleştirildiğini ve suçun İslamcıların üzerine atılmak istendiğini ifade eden Eş-Şerif, "Bu saldırıları tekfirci cemaatler gerçekleştirmiş olabilir veya saldırılar İsrail'in işi olabilir. Özellikle bölge güvenlik açısından kontrol altında bir bölge değil ve Muhammed Dahlan da zaman zaman bölgede kriz çıkmasında rol oynuyor" dedi.

Mısırlı güvenilir kaynaklar, daha önce Quds Press Haber Ajansı'na yaptıkları açıklamada, Mısır Ordusu ile Gazze Şeridi'nin arasını açma planları olduğunu, İsrail'in de yardımıyla Fetih'in eski liderlerinden Muhammed Dahlan'ın bu planların uygulanması operasyonunu yönettiğini ve Sina'daki silahlı gruplara para yağdırdığını söylemişti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim