Dahlan, Batı Yaka'dan Ürdün'e Kaçtı

29.07.2011 00:20
Dahlan, Batı Yakadan Ürdüne Kaçtı
Dahlan, geçen Cuma günü Ramallah'a dönmüş dönüşü Abbas'a meydan okuma olarak yorumlanmıştı.

Dahlan, geçen Cuma günü Ramallah'a dönmüş dönüşü Abbas'a meydan okuma olarak yorumlanmıştı.

Filistin güvenlik kaynakları, Fetih Hareketi'nden atılan Muhammed Dahlan'ın bugün (28 Temmuz Perşembe) öğle saatlerinden El-Kerame kapısından çıkarak Ürdün'e kaçtığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin söz konusu kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Filistin Özerk Yönetimi güvenlik güçleri Muhammed Dahlan'ın özel korumalarının tamamını gözaltına aldı. Gözaltına alınanların Ebu Ali Şahin, Tevfik Ebu Huse, Süfyan Ebu Zayide ve koruma ekibi başkanı Ebu Halid Şeneb olduğu belirtildi.

Muhammed Dahlan'ın kullandığı özel otomobile de el konulduğu ancak Dahlan'ın El-Kerame kapısından Ürdün topraklarına geçmesine izin verildiği kaydedildi.

Batı Yaka'daki güvenlik güçleri bu sabah Muhammed Dahlan'ın Ramallah'taki villasına baskın düzenlemiş ve yirmiyi aşkın kişiyi gözaltına almış, ayrıca 15 parça silaha, bilgisayarlara, belgelere ve iletişim cihazlarına el koymuştu.

Görgü tanıkları, onlarca silahlı kişi tarafından korunan Dahlan'ın villasına güvenlik güçlerinin kalabalık bir grupla baskın yaptığını, üç çöp kamyonunun villaya giden yolu trafiğe kapattığını, daha sonra askeri ciplerin evi kuşattığını, baskın sırasında motosikletlerle kaçmak isteyen bazı kişilerin takip edilerek yakalandığını ve Dahlan'ın korumalarının baskını gerçekleştiren güvenlik güçlerine karşı koymadığını söyledi.

Fetih Hareketi eski üyesi Muhammed Dahlan, geçen Cuma günü Ramallah'a dönmüş ve Dahlan'ın dönüşü kavgalı olduğu Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'a meydan okuma olarak yorumlanmıştı. (FEM) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim