1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Cumhuriyet Gazetesinden Klasik İftira Haber
Cumhuriyet Gazetesinden Klasik İftira Haber

Cumhuriyet Gazetesinden Klasik İftira Haber

Yalan ve düzmece haber konusunda dünya rekorunu elinde bulunduran Cumhuriyet gazetesi, yeni bir düzmece habere daha imza attı.

A+A-

Cumhuriyet’te 15 Mayıs tarihinde çıkan “Alevi-Sünni ayrımı” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Yeni Akit’e konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Cemil Erkan, Akdere Çağrıbey Anadolu Lisesi ile ilgili Cumhuriyet gazetesinde yer alan “Okulda Alevi-Sünni Ayrımı” haberinin arkasında kirli oyun bulunduğunu söyledi. Haberin “Öğretmen öğrencileri sıralara ayrı oturttu” spotuyla verildiğini belirten Erkan, “Habere konu edilen hususlar tam bir düzmece ve çarpıtmadır. Akdere Çağrıbey Anadolu Lisesi’nde bir grup öğrencinin okulda dini vecibelerini yerine getirebilecekleri yer gösterilmesi taleplerini önlemek için organize bir hareketle mühendisliğe soyunan ve 28 Şubat’ta görmeye alışık olduğumuz düzmece haberlere sarılanların kirli tezgâhları sırıtmaktadır.” dedi.

Tezgah Kuranların Kirli Oyunları Deşifre Olacak

Okulda mescit açılması için öğrencilerin ailelerinden imzalı dilekçe getirmeleri yönünde baskı yaptığı iddiası ile hedefe oturtulan Tarih Öğretmeni Nuri Işık’ın dilekçe getirmeyen öğrencileri Alevi-Sünni diye ayrı oturtarak “Komünistler ve Aleviler kucak kucağa oturan milletlerdir” dediğini iddia edenlerin iftira attıklarını söyleyen Erkan, “Bunu organize edenlerin kimler olduğunu ve kimleri maşa olarak kullanmaya çalıştıklarını biliyoruz. Okulun huzurunu bozmaya ve öğrenciler tarafından sevilen birkaç öğretmeni okuldan göndermeye yönelik tezgâh kuranların yaptıkları kirli oyun deşifre olacaktır. Kendi kişisel hesaplarına ve husumetlerine öğrencileri alet ederek yol almaya çalışanların iğrençliklerinin kesinlikle ortaya çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

28 Şubat Dönemi Kirli Haberleri Yeniden Üretiliyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuya ilişkin inceleme başlattığını söyleyen Erkan, “28 Şubat’ın kirli haberlerinin yeni bir kopyasını üretenleri uyarıyor; ‘kirli ellerinizi okullardan, milletin dininden mezhebinden, birliğinden ve kardeşliğinden çekiniz’ diyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrıda bulunuyor ve bir an önce kirli tezgâhı deşifre etmelerini bekliyoruz. Vicdan, ahlak ve insanlıktan nasibini almayan hilebazların, hileleri ve çirkinlikleriyle yüzleşecekleri ama pişkinliklerinden dolayı asla utanmayacakları günün yakın olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu. Bu haberin Akdere Çağrıbey Anadolu Lisesi’nde ibadet yeri talebiyle idareye dilekçe veren öğrencilerin haklı taleplerini engelleme adına yapıldığının altını çizen Erkan, “Klişe oyunlarıyla aslı astarı olmayan senaryolar üretip ‘Alevi-Sünni ayrımı’ başlığı ile basına taşıyanlar kirli tezgah içerisindedirler. Söz konusu haberde üyemiz Nuri Işık’a iftira atarak ‘bir taşla iki kuş vurabilir miyiz’ hesapları yapanlar unutmasınlar ki kirli tezgahları eninde sonunda deşifre olacaktır. İftira ile yola çıkanların mumu yatsıya kadar sürmeyecek ve atıkları bumerang kendi suratlarında patlayacaktır. Eğer bu ülkede adalet varsa bu adaletin eninde sonunda yerini bulacağına inanıyor; öğrencileri, velileri pis emellerine alet edenleri kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeni Akit

HABERE YORUM KAT