1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa’ya Rest
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa’ya Rest

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa’ya Rest

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize serbestisi konusundaki şartlara işaret ederek, "Kusura bakma, hadi bakalım biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git. Kiminle anlaşabiliyorsan onlarla da anlaş" ifadelerini kullandı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Belediyesi'nin düzenlediği açılış törenine katıldı. Erdoğan açılış töreninde Avrupa Birliğini eleştirdi. Erdoğan şöyle konuştu:

“ Suriye'de 12 milyon insan mağdur edilmiş, 600 bine yakın masum katledilmişken, hiçbir Müslüman bu vebalden kendini ayrı tutamaz. Şu anda Bangladeş'teki gelişmelere sessiz kalanlar da bu vebalden kurtulamaz. Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destek olan güçlerin doğrudan dolaylı saldırısı altında iken şu anda AB bakın 'Vize için terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce Avrupa Parlamentosu'nun yanında çadır kuran teröristlere müsaade ederken bu zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Teröristlere çadır kurdurtacaksın ve onlara orada imkan sağlayacaksın ve bunu demokrasi adına yaptığını söyleyeceksin. Bize de 'Vize kaldıracağım bunun şartı, şunu değiştirmen...' Kusura bakma, hadi bakalım biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git. Kiminle anlaşabiliyorsan onlarla da anlaş.”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum