1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversite ve Liseleri Karıştırmak İstiyorlar”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversite ve Liseleri Karıştırmak İstiyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversite ve Liseleri Karıştırmak İstiyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK'ların verdiği iftarda konuştu, “Şu anda bazı üniversite ve liseleri karıştırmak istiyorlar, bunlara izin vermeyeceğiz.” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşları'nın katıldığı iftarda konuştu.

“Asıl Tehdit Mazlumlara El Uzatacak Takatimizin Kalmamasıdır”

“Türkiye için gerçek tehdit ne bölücü terör örgütünün saldırıları ne finans krizinin etkileri ne de şu veya bu gücün düşmanlığıdır.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim için asıl tehdit mağdura, mazluma, garibe, kimsesize, haksızlığa uğramış olanlara el uzatacak takatimizin veya idrakimizin kalmamasıdır.” dedi.

“Niye Rahatsız Oluyorsunuz?”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gezi olayları vesaireler olduğu zaman ‘Biz Türkiye'deki bu durumdan endişeleyiz.’ diyorlardı. Ben de onlara dedim ki Fransa'da, Belçika'da, İngiltere'deki bu son gelişmelerden dolayı çok endişeliyim. ‘Endişelenerek bakıyorum. Böyle izliyorum.’ dedim. Rahatsız olmuşlar. Niye rahatsız oluyorsunuz? Demek ki terör kol gezdiği zaman sen de polisine ne diyorsun, gereği neyse yap diyorsun. Türkiye'nin teröristi iyi terörist mi? Ne farkı var?”.

“Başka Çıkış Yolları Kalmadı”

“Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir, dayanışmamızdır. Bunu başarmamız lâzım. Biz bir olursak, iri olursak, diri olursak, kardeş olursak hep beraber Türkiye olursak bu işi bitiririz. Yoksa az önce sayın başkanın ifade ettiği gibi bunlar liseli çocuklara da dadanırlar başka yerlere de dadanırlar. Niye? Başka çıkış yolları kalmadı. Fakat ‘İnlerine gireceğiz.’ dedik, girdik. Bunların da inlerine girdik, paralelin de inlerine girdik. Gireceğiz. Nereden, kimlerden hangi türlü destek alırlarsa alsınlar gireceğiz. Şu anda bazı üniversite ve liseleri karıştırmak istiyorlar, bunlara izin vermeyeceğiz”.

AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT