1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadelemiz Sürecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadelemiz Sürecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadelemiz Sürecek

Erdoğan, Ankara'daki saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, saat 18.31'de, İnönü Bulvarı üzerindeki trafik ışıklarında, TSK personelini taşıyan servis araçlarına yönelik olduğu anlaşılan bombalı bir saldırının meydana geldiğini belirtti.

A+A-

Yaptığı yazılı açıklamayla Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden “TSK personeli ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı” dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıda yaralanan TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) personeline ve vatandaşlara da acil şifalar temennisinde bulundu.

Türkiye'nin “terörle mücadele”de verdiği kayıplara yenilerinin eklenmesinin, milletin yüreğini yaraladığını ve sabırları zorladığını ifade eden Erdoğan, “Ahlakî ve insanî hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Birliğimize, beraberliğimize, geleceğimize yönelik olarak, sınırlarımız dışında ve içinde gerçekleşen saldırılara misliyle karşılık verme konusundaki kararlılığımız, bu tür eylemlerle daha da güçlenmektedir.” diye konuştu.

“Meşru Müdafaa Hakkını Kullanmaktan Çekinmeyeğiz”

Erdoğan, “Türkiye’nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir.” dedi.

“Türkiye Bu Saldırıların da Üstesinden Gelecek”

Erdoğan, Türkiye'nin, “Allah'ın izniyle”, bu saldırıların da üstesinden geleceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek son saldırıda, gerekse daha önceki saldırılar ve çatışmalarda verdiğimiz kayıplar içimizi yaksa da mücadele azmimizi biliyor, bizi daha fazla gayret göstermeye yöneltiyor.” ifadelerini kullandı.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT