1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan Havalimanında Halka Seslendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Havalimanında Halka Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Havalimanında Halka Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pensilvanya'ya sesleniyorum. Bu devlete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan bu ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek." dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanında vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Paralel Devlet Yapılanması'nın 17-25 Aralık'tan sonra bunların ne olduğu dün akşamki eylemleriyle tam manasıyla ortaya çıkmıştır. Görüldüğü gibi, terör eyleminin tam manasıyla örneklerini dün akşam verdiler. Bu milletin, fakir fukaranın imkanlarıyla, paralarıyla alınan silahları bu millete yöneltecek kadar alçaktır bunlar." dedi.

"Yapamayacağımız hiçbir şey yoktur"

Her zaman dik duracaklarını belirten Erdoğan, "Yeter ki biz şuna inanalım, bu beden bu tende oldukça, biz kefenimizi giyerek bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Ama dik duracağız, sağlam duracağız." diye konuştu.

"Bu millete yaptığın ihanet yeter"

Erdoğan, "Pensilvanya'ya da sesleniyorum. Bu devlete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan bu ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek." dedi.

"Buradan durum normalleşene kadar ayrılmak yok"

Türk Hava Yollarının seferlerini başlattığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ankara'da bir ufak sıkıntı var. Ankara'da da o açılacak. Buradan durum normalleşene kadar ayrılmak yok. Ben de ayrılmayacağım."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT