1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akıncı Üssü'ne 12 Bomba Attırdık Darbe Çöktü"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akıncı Üssü'ne 12 Bomba Attırdık Darbe Çöktü"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Akıncı Üssü'ne 12 Bomba Attırdık Darbe Çöktü"

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'da darbecilerin merkezlerinden biri olan Akıncı Hava Üssü'ne 12 bomba atıldığını, bu bombardımanın ardından darbenin çöktüğünü söyledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'da darbecilerin merkezlerinden biri olan Akıncı Hava Üssü'ne 12 bomba atıldığını, bu bombardımanın ardından darbenin çöktüğünü söyledi ve "Bu işin bittiğine şu anda inanmıyorum. Atmamız gereken adımlar var. Rehavete kapılmayacağız" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı gazeteciler ve medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde yapılan buluşmada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu. Burada yaptığı açıklamaların bir kısmı şu şekilde:

"Bu işin bittiğine şu anda inanmıyorum. Atmamız gereken adımlar var. Rehavete kapılmayacağız"

"Akıncı üssüne 12 bomba attırdık. Akıncı üssü vurulunca darbe girişimi çöktü. "

"Üssümüzden geçen F-16 bomba yüklü olsaydı bırakırdı."

"Yenikapı mitingi birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek. Kimse bayrağımız dışında bir bayrak getirmesin. Sadece Türk bayrağı olacak."

"Milletimizin duruşu tarihte farklı bir yere oturacak. Diz çöktürmek isteyenler güçlü Türkiye ile karşılaştı. Demokrasiye inananlar tankla topla korkutulamaz."

"Medya kararlı duruş sergiledi. Bunu takdir etmek boynumun borcu."

Kaynak: NTV, CNN Türk

 

HABERE YORUM KAT