1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cuma Namazı Sonrası Suriye Konsolosluğu'ndayız!
Cuma Namazı Sonrası Suriye Konsolosluğundayız!

Cuma Namazı Sonrası Suriye Konsolosluğu'ndayız!

Suriye kanıyor: Katliama sessiz kalma! Katillerden hesap sor! 13 Mayıs Cuma günü Cuma namazı sonrası Teşvikiye’deki Suriye Konsolosluğu önünde protesto var!

12 Mayıs 2011 Perşembe 00:01A+A-

Bugüne kadar özgürlük isteyen halka yönelik sert müdahalede bulunan Suriye'deki Baas diktası en az 850 kişiyi katletti. Ve Suriye halen kanamaya devam ediyor.

Gösterileri şiddetli bir şekilde bastıran Suriye ordusunun tanklarla birçok şehre girerek yaptığı ev baskınlarında da binlerce kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların önemli bir kısmı ağır işkencelerden geçirildikten sonra serbest bırakılırken bir kısmından ise haber dahi alınamıyor. Tutuklananların bazısının sorguda infaz edildiği yönde haberler geliyor.

Özgür-Der, İHH, Mazlumder, Medeniyet Derneği, Anadolu Platformu, Araştırma Kültür Vakfı, Akabe Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Hikmet Vakfı ve Fatih Akıncıları Derneği gibi çeşitli İslami kuruluşların bir araya gelerek oluşturduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, Suriye'de yaşanan katliamlarla ilgili duyarlılık çağrısında bulunmaya devam ediyor.

13 Mayıs Cuma günü Cuma namazı sonrasında Teşvikiye'deki Suriye Konsolosluğu önünde bir protesto eylemi daha yapacak olan Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, katliamın son bulmasını ve gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını isteyecek. Baas diktatörlüğünün lanetleneceği eylemde Suriye halkının onurlu direnişi selamlanacak.

Tarih: 13 Mayıs Cuma

Saat: Cuma namazı sonrası

Yer: Suriye Konsolosluğu önü (Teşvikiye)

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

3 Yorum