1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cuma Günü Suriye İçin Beyazıt’tayız!
Cuma Günü Suriye İçin Beyazıt’tayız!

Cuma Günü Suriye İçin Beyazıt’tayız!

İslami kuruluşlar, Suriye halkıyla dayanışmak ve zorbalığı protesto etmek için Cuma günü Beyazıt Meydanı'nda toplanma çağrısında bulundular.

14 Nisan 2011 Perşembe 11:37A+A-

Suriye'nin birçok şehrinde güvenlik güçlerinin şiddetle bastırmaya çalıştığı gösterilerde kan akmaya devam ediyor.

Türkiyeli Müslümanlar Suriye'de yaşananlara kayıtsız kalmamak için protesto eylemlerine devam ediyorlar. Akabe Vakfı, Araştırma ve Kültür Vakfı, Anadolu Platformu, Fatih Akıncıları Derneği, Hikmet Vakfı, İHH, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği, Mazlumder, Medeniyet Derneği ve Özgür-Der yaptıkları ortak çağrıda tüm duyarlı insanları 15 Nisan Cuma günü Cuma namazı sonrasında Beyazıt Meydanı'nda toplanmaya çağırdılar.

Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

Akan kanın bir an önce durdurulmasının, tutuklananların serbest bırakılmasının ve Suriye halkının taleplerine ses verilmesinin isteneceği eylemde gösterilerde şehit düşenler için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Gıyabi cenaze namazı Beyazıt Meydanı'nda kılınacak; ardından tevhid, adalet, özgürlük taleplerinin karşılık bulması için Rabbimize dua edilecek.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden gelen basın davetinde şu ifadelere yer verildi:

Suriye halkı diktatörlüğe karşı haftalardır direniyor. Uluslararası basın-yayın kuruluşlarının çalışmalarının engellendiği, medya mensuplarının ülke dışına çıkartıldığı, büyük bir karartma operasyonunun uygulandığı Suriye'nin muhtelif şehirlerinden her gün yeni katliam haberleri geliyor.

Silahsız, barışçıl eylemlere karşı rejim güçlerince gerçekleştirilen vahşice saldırılarda her defasında onlarca insan hayatını kaybediyor; hiçbir hukuk prosedürü işletilmeksizin yürütülen kitlesel tutuklama kampanyalarıyla toplum susturulmaya, sindirilmeye çalışılıyor.

Rejimin tüm baskılarına, tehditkâr söylemlerine, işkence ve hapisle korkutmalarına, hunharca cinayetlerine rağmen Suriyeli kardeşlerimiz de "Zulme ve diktatörlüğe hayır!" şiarını haykırmaya devam ediyorlar.

Özgür-DerİHHMazlumderMedeniyet DerneğiAnadolu Platformuİnsan ve Medeniyet HareketiAraştırma Kültür VakfıAkabe VakfıHikmet DerneğiFatih Akıncıları Derneği olarak Suriye halkının onurlu mücadelesine destek vermek için yarın (15 Nisan Cuma) Beyazıt Meydanı'ndayız. Duyarlı herkesi Suriye halkıyla dayanışma eylemine bekliyoruz.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

5 Yorum