1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cuma Günü Sınırda “Suriye İçin Ses Ver”
Cuma Günü Sınırda “Suriye İçin Ses Ver”

Cuma Günü Sınırda “Suriye İçin Ses Ver”

Suriye rejiminin halkına karşı uyguladığı baskı ve katliam politikalarını kınamak için Türkiye’den binlerce kişi Suriye sınırında bir araya gelerek çağrıda bulunacaklar.

18 Mayıs 2011 Çarşamba 11:09A+A-

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, 20 Mayıs 2011 Cuma günü Suriye halkı ile dayanışma için Gaziantep - Kilis  Öncüpınar sınır kapısında basın açıklaması için tüm sivil toplum kuruluşları ve duyarlı insanları davet etti. Onlarca sivil toplum örgütünün kendilerine destek verdiğini belirten platform, Suriye sınırında basın açıklamasında bulunacaklarını belirtti.

Konu hakkında birçok STK temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu Gaziantep Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu bir açıklama yaptı. Platform sözcüsü Turgay Aldemir, birçok ilden gelen Sivil Toplum Temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte Cuma günü sınırda namaz kılarak, Beşşar Esad rejimini protesto edeceklerini söyledi.

20 Mayıs 2011 günü Gaziantep - Kilis Öncüpınar sınır kapısında yapacakları basın açıklamasına duyarlı tüm vatandaşları davet eden Aldemir, "Vicdanı olan tüm sivil toplum örgütlerini ve vatandaşları bizimle olmaya davet ediyorum. Suriye'de akan kanın durması ve diktatörlüğün son bulması için sesimize ses katın" dedi.

Aldemir, basın açıklamasını yapmak üzere Cuma günü saat 10:00'da Gaziantep Kilis çıkışı Burç Kavşağında buluşacaklarını ve hareket edeceklerini de sözlerine ekledi.

İRTİBAT: İDRİS TEKİN 0505 371 77 05

HABERE YORUM KAT