"Cübbeli Ahmet Hoca" Kimdir?

11.12.2011 00:11
Cübbeli Ahmet Hoca Kimdir?
Polemikleri, esprileri ve tepki toplayan iddialarıyla gündemden hiç düşmeyen "Cübbeli Ahmet Hoca" kimdir?

28 Şubat süreceinde adı sıklıkla duyulmaya başlayan Ahmet Mahmut Ünlü, vaazları ve çıkışlarıyla Türkiye gündeminde bir fenomen haline geldi. Peki, Cübbeli Hoca Kimdir?

Bülent Şahin Erdeğer / On5yirmi5

CÜBBELİ AHMET HOCA KİMDİR?


Gerçek adı Ahmet Mahmut Ünlü, takipçileri ona "Cübbeli Ahmet Hoca" diyor.

1965 İstanbul doğumlu. Giresun Göreleli olup 3-4 yaşlarında iken ilim tahsiline başladı. Küçük yaşlarında Cübbe giydiği için Cübbeli Ahmed lakabını aldı. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Kolu olarak bilinen dergahında halen liderlik konumunda olan Mahmud Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ünlü, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa camiinde medrese eğitimine devam etti. O yaşta Yavuz Selim ve Kasımpaşa Camii gibi büyük camilerde verdiği vaazlar büyük kalabalıklar tarafından izlenmeye başlandı. 12 yaşında Rize Pazardaki Tütüncüler Köyü Kur'an kursunda Resül Bölükbaşı Hoca'dan Sarf, Nahiv, İlmi Kelam, Meani,Tefsir, Hadis ve Fıkıh dallarında uzun seneler sürecek kitapların tahsilini 20 aylık zaman zarfında bitirerek 1980 tarihinde onbinlerin katılımıyla tertip edilen merasimde icazet-i ilmiyesini aldı. 

Cübbeli Ahmet'in tarikat içinde isminin öne çıkmasında keskin zekası ve kıvrak, espritüel üslubunun payı büyük.

Cübbeli Ahmet, İstanbul'a dönüşünden sonra Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç Hoca Efendiden 6 ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa Camisinde kurduğu ders halkalarında 10 sene içerisinde birçok isim yetiştirerek hizmetlerine devam eden Hoca, Türkiyenin ve Dünyanın muhtelif bölgelerinde düzenlediği sohbetlerinde, vaazlarını yüzbinlere ulaştırdı.

Bu sırada göz rahatsızlığı artan Şeyhi Mahmud Efendi'nin bütün sohbetlerinde Arapça eserleri okuyarak "mürşidinin Benim gören gözüm oldu" iltifatıyla cemaat içindeki mertebesini yükseltti.

"Resaili Ahmediyye" ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunan Cübbeli Ahmet Dualarım kitabıyla ün yapmıştır. Tarikat içerisinde "Allah tarafından yazdırıldığına inanılan" Mahmut Efendi tarafından başlatılan Ruh'ul Furkan tefsirinin hazırlanmasında da büyük emeğe sahiptir.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE 1999'DA DEPREM YORUMUYLA OTURMUŞTU

Kendi çevresinde, genellikle verdiği vaazlardan ve çıkardığı dini sohbet kasetleri ile tanınırken kamuoyunca tanınması 1999 yılında yaptığı deprem konuşması sonrası gerçekleşti.

"Mevlam zina yuvalarını vurdu" dediği bu konuşmasından ötürü İstanbul 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından 312. maddeden yargılandı. Cübbeli, olay vaazında "Deprem öncesi Meleklerle pazarlık yaptıklarını İstanbul'u Avcılar bölgesi dışında kurtarabildikleri ilerisürmüş, Depremin Zina yapanlar sebebiyle olduğunu iddia etmişti."

'Halkı din, mezhep ve inanç farklılığı gözeterek, birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahrik etmek' suçundan 2 yıl 7 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı. 13 ay hapis yattı.

MUHALİF, RENKLİ VE POLEMİKÇİ: SKANDALLARIN HOCASI


"JET SKİ" SKANDALI


2006 yılında Hürriyet Gazetesi’nde “Jet Ski” li fotoğrafları ile sürmanşetten haber edilerek tekrar kamuoyunun gündemine girdi. Cübbeli Hoca'nın verdiği vaazlardaki bazı ifadeler internetteki komik videolar arasında yer aldı, tıklanma rekorları kırdı.

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Bayram Ali Öztürk'ün şaibeli bir cinayette öldürülmesinin ardından Ahmet Mahmut Ünlü'nün ismi Mahmud Efendi'den sonra veliaht olarak anılmasına yol açtı.

KORUMALAR VE ŞÖFÖRÜ TEHDİT ETMİŞTİ
Cübbeli'nin medyatik açıklamaları tarikatın içindeki kimi Grupların da tepkisine yol açtı. Taraf muhabiri Fırat Alkaç’ı röportaja çağırdıktan sonra tehdit eden Cübbeli ve adamları hakkında Taraf avukatı Ergin Cinmen suç duyurusunda bulunmuştu. Cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu ile röportaj yapan Alkaç, haberin yayımlanmasının ardından Cübbeli Ahmet Hoca’ya röportaj teklifinde bulunmuş, önce röportajı kabul eden Cübbeli, misafir olarak davet ettiği Fırat Alkaç'ı korumaları ve şöförü ile birlikte tehdit etmişti.

Sadeddin Ustaosmanoğlu grubu, Cübbeli'nin tarikatı Ergenekon'un istediği yöne yönlendirdiğini iddia ediyor. Cemaat içinde Furkan Grubu olarak bilinen grup, Cübbeli'nin şahsi çıkarları uğruna cemaati istismar ettiği ve Resmi ideoloji ile cemaati barıştırdığı gibi eleştirilere sahip.

TEPKİ TOPLAYAN VAAZLAR 

Cübbeli'nin Hz. Muhammed'in yüzünün Mahmud Efendi'ye benzediğini, Cebrail'in Vahyi Allah yerine Hz. Muhammed'den aldığını, Allah'ın ete kemiğe bürünüp Mahmud Efendi diye göründüğünü, Kabir'de kendisine bağlananların azap görmeyeceğini, Mahmud Efendi'nin canını almaya gelen Melek Azrail'i makamından kovduğunu ileri sürmesi İslami çevrelerde tepkiyle karşılandı. 

Cübbeli Ahmed'in Seyyid Kutub, Ali Şeriati, Muhammed Hamidullah, Mevdudi gibi bir çok İslam alimi ve düşünürünü sapık ya da kafir ilan etmesi de kendisine duyulan antipatinin artmasına yol açtı. Ahmet Mahmut Ünlü'nün AK Parti'ye karşı muhalif bir tutum takındığı da biliniyor. 

Ünlü'nün Mustafa İslamoğlu Hoca hakkında başlattığı aleyhte kampanyanın ardından Adnan Oktar'la başladığı karşılıklı atışmaları gündeme taşındı.

VE HOCANIN MERKEZ MEDYA AÇILIMICübbeli'nin oyuncak bebeklerden tahrik olduğunu açıklamasından sonra yeniden medyanın ilgi odağı oldu. Ahmet Hoca'nın olumlu anlamda merkez medyaya ilk açılımı Fatih Altaylı'nın Habertürk ekranlarını Hocaya açması oldu. 

Flash TV'de yaptığı programlarda Abdülaziz Bayındır, Emine Şenlikoğlu, Hayreddin Karaman, Fethullah Gülen vb. bir çok tanınmış sim'aya yönelik polemiklerle gündemde hep olmayı başaran Cübbeli'nin en son hedefi Kurban açıklamaları sebebiyle gündeme gelen Hülya Avşar oldu.  

MEDYADA GÖZDE OLAN CÜBBELİ'YE KASET DARBESİ

Cübbeli'nin renkli imajının internete düşen cinsel içerikli gizli kamera görüntüleriyle kirlenmesinin ardında, polemikçi kişliliği olduğu düşünülüyor. Muhtemelen bir kişi ya da grup, Cübbeli'yle girdiği rekabetin sonucu olarak Cübbeli'nin görüntülerini servis etti. 

İstanbul Emniyetinin yaptığı son operasyon'da Cübbeli'nin ve adamlarının gözlatına alınma sebebinin Karagümrük Nurişler grubuyla olan bağlantıları sebebiyle olduğu ifade ediliyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Çari
27 Temmuz 2015 Pazartesi 07:52
07:52
ben turkmenistandanim adim Çari. Cubbeli hocanin sohbetlerini dinlerim, cokda severim ama bir ilim sahibinde dunyalik bir sey gordugum zaman şűpeye duserim. Allah cc hocamiza daha fazla ilimi nasip etsin...
emıne
27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:40
11:40
hocam ben sız cok amacok sevıyorum senın gıbı bırınsan daha yok dunyada sana allah uzun omur versın bızlere duaet
ZEKIYE KARLI
27 Nisan 2015 Pazartesi 13:22
13:22
hocam sizi cok seviyoruz gece gunduz sizi izliyorum oglum cok alkol aliyor dualarini esirgeme allah sizden razi olsun
elif
11 Mart 2015 Çarşamba 12:40
12:40
hocam gercekden sizi cok seviyorum.ve sizi diger arkadaslarin soylediyi gibi televiziyionda da gormek isteriz.
ozlem
05 Şubat 2015 Perşembe 00:11
00:11
hocam allah sizin gibilerini basimizdan eksik etmesin allah yoklunuz bize gostermesin sizi cok seviyorum sizi hergun izliyorum
ahmet işler
22 Ocak 2015 Perşembe 13:25
13:25
Hocam sizleri daha fazla televizyonlarda görmek istiyoruz sizin sohbetlerinize bu milletin çok ihtiyaç vardır, saygi ve hörmetlerimle
ahmet yildirim
22 Ocak 2015 Perşembe 13:19
13:19
Şahin hocam yaptiginiz yorumlar.takdirle karsiliyoruz kalbimiz sizlerle saygilarimla
seher
14 Ocak 2015 Çarşamba 20:54
20:54
Selamun aleykum hocam Rabbim razı olsun seni cook seviyoruz bizi aydınlattıgın icin Rabbime emanet ol...g.antep ten...
FatmaNur
13 Ocak 2015 Salı 12:39
12:39
Salih Bey cok ayıp etmissiniz.Hoca hakkında yalan yanlış yorum yapmışsınız.Hocayı gerçekten tanımış olsaydınız; Asla böyle konuşmazdınız.Bence helallik dileyin yoksa iftira atmış oluyorsunuz.Kur'an okumakla anlamını çok iyi bildiğinizi söyleyemezsiniz zaten bilmediginiz de ortada.Hocamız asla olmayan bişi söylemiyor.Bence siz yanlış yoldasınız.
FatmaNur
13 Ocak 2015 Salı 12:34
12:34
Hocamızdan Allah razı olsun.Dürüst, açık sözlü,kıvrak zekasıyla islam düşmanlarının sorularına kesin kanıtlı yanıtlar sunuyor.Kanıtları da Kur'an-ı Kerim ve hadisler den ibaret.Zaten başka kanıta ne hacet.Allah onu başımızdan eksik etmesin...(amin)
hiki
28 Aralık 2014 Pazar 15:45
15:45
bizi aydınlattıgı yeter
Ferdi
28 Aralık 2014 Pazar 05:05
05:05
Allah razı olsun her şeyi açı açı söyliyor senin yolındayiz
elif
27 Kasım 2014 Perşembe 13:03
13:03
arkadaşlar burda kötü bir yorum yazmak istemiyorum kimse için ama bildiğim bir tek şey var rabbimden başka bir ilah yokdur... bu tarz hocaları dinlemek yerine 2 rekat namaz kılıp Allah secde edin onun dualarını okuyun inanın Rabbim dualarınız çevirmez..
Yahya
20 Kasım 2014 Perşembe 16:30
16:30
Meyve veren ağaç taşlanır . Senin meyven herkese Yeter hocam son hız devam Allah cc. Yardımcın olsun
Ali gokgoz
03 Kasım 2014 Pazartesi 22:23
22:23
Allah razi olsun canım hocam seni seviyorum allah için Rabbim seni başımızdan eksik etmesin
yalçın
28 Ekim 2014 Salı 23:42
23:42
ALLAH (c.c) razı olsun senden hocam senin cani günülden dinliyorum

sana ve dinimize kim iftira atiyorsa onlar dogru yola iletsin eyer yinede dogru yolu bulmuyorsalar onları kökten yok etsin amin
meehmet güllü
26 Ekim 2014 Pazar 10:32
10:32
allah razı olsun hocam sizin vaazlerinizi dinlerken kendimi olası kötülüklerden alı koyuyorum allah sizi ve bizi kuru iftiradan korusun amin allah dini sohbetleri yayanlardan razı olsun aamin
Abdullah
25 Ağustos 2014 Pazartesi 22:12
22:12
Iftira atmayın allah dan korkun millette gercek sancak yok barbie bebeklerden tahrik oluyormuş yok blmm ne az bsy akli olan burda gordugu yazıya zaten direk inanmazda siz yaptığınız bu iftiralara kalrsnz zamani gldimide hesabini verrsiniz
salih
22 Ağustos 2014 Cuma 13:06
13:06
bu ve bunun gibi kur'an ve sünnet dışı olanların hepsi sapmıştır ve buna inananlarda bu dinin dışında hareket etmektedirler kur'an okudum ve hala okuyorum bunların yaptıkları ile ilgili hiç bir şey bulamıyorum bunlar bunları nereden uyduyruyorlar yoksa haşa farklı bir kur'an mı varda biz bilmiyoruz veya hadiste okuyorum uydurmaları değil sahih olanları yine bir şey bulamıyorum akıl sahibi olan herkes bunların sapmış kimseler olduğunu anlaya bilir kur'an ve sünnet dışı olan her şey batıldır.
kardelen
27 Temmuz 2014 Pazar 05:41
05:41
Ben cubbeli hocayi cocujlugumdan beri dinliyoru cokta seviyorum allah ondan razi olsun ve bu iftiralarin elbet birgun hesap verecek rabbime
arzu taşçı
18 Temmuz 2014 Cuma 03:37
03:37
cübbeli ahmet hocamdan helallik almak istiyorum onu hiç tanımadan söylentilere dayalı ona bazı yorumlarda bulunmuştum onunla tel. görüşmesi yapma imkanım var mı*
şengül
03 Haziran 2014 Salı 22:39
22:39
cübbeli Ahmet hocayi yıllardır takipçisiyim severek dinliyorum sohpetlerinde hiç sıkmadan anlatıyor meyve veren ağaç taşlanır.
fargo
01 Haziran 2014 Pazar 03:32
03:32
bence dogru konusuyor ewet cübbeli ama yeni model bir hoca hoca nedir ögreten yani diletip ögretiyor amac ne mizacmı saogulamak dinleyenlerin sayısınamı bakmak söle yapmış böyle yapmış degim koynumuza almicaz neler ögretmiş cübbeli ögretmen ona bakalım o hakkında konusan ların hangisi bir ALLAH kuluna ne sölemişte dinletmiş konu bu adam söylüyor ben yanlışsam benide dinlemeyin bu kadar basit
furkan
25 Mayıs 2014 Pazar 01:12
01:12
devamhocam arkandayız allahınıznıyle allah körolangözleri taş olankalplerı halen uyuyan bedenlerımızı uyandırmayı cumlemızenasip eder hayırli kandiler dileyığle cümlemüslümanlara
Atilla ABUL
05 Mayıs 2014 Pazartesi 10:30
10:30
Hocam ALLAH seni başimizdan eksik etmesin
kadir
05 Nisan 2014 Cumartesi 03:00
03:00
Öncelikle emeğe saygı gösterirken hatalı bölümleri dile getirmek gerektiğini düşünüyorum.Hocanın sohbetlerini dinleyen bilir hiç kimseye kafir demez hep kaçınır ve bu şekilde tavsiye verir.Bizim nasıl gideceğimiz belli değil diye sürekli uyarır insanları.Yazınızda çok farklı söz etmişsiniz birkaç vaazını dinlerseniz anlayacaksınız söylemek istediğimi.
kasım
17 Mart 2014 Pazartesi 02:06
02:06
şuna dıkkat edın yorumların peygamberımız s.a.v. den soz edenler irandan yada onların kafa yapılarıyla yazdıları ıcın selavat eklemezler
zeynep
19 Şubat 2014 Çarşamba 19:11
19:11
cübeli ahmet 'nın hangi ayda doğduğu söylenmiyor
h ç
17 Şubat 2014 Pazartesi 17:01
17:01
allah hayırlısını versın
berna
03 Şubat 2014 Pazartesi 01:11
01:11
ben cübbeli hocamızı tanımıyorum fakat ben bunu ona yapılan iftra sanıyorum başımızda çok büyük belalar var illiuminatı bilmem daha neler belki de komplo farklı yerden kuruldu servise edildi bu belli olmaz çünkü kastetdiğim bu bela zaten islamı yok etme peşindedir ve içten içe müslümanları kendilerine ezdirerek kirlettirerek yatırmayacakları şey yoktur.. bir düşünelim lütfen mejcıl jaksını...evet M J' öldü dediler gömdüler ama m o ölmedi hala başka maskeler takarak o söylediyim bela yüzünden saklanarak yaşıyor .. acaba bu cübbeli hocayada mı aynı taklidi yaparak iftramı attılar... şimdi o kadar seçenekler var ki çok kolay bir insanı yakalatmak iftra atmak şahsen ben o vidoyu izlediim ama ordakı adamın cubbeli ahmet hoca olduğunu sanmıyorum. ben hocayı sürekli vaazlarını sohbetlerini izliyorum netten tv den nerden olsa ama kendisini yakından hiç tanımıyorum.. hoca allah razı olsun ehli sünnettir allah senden razı olsun ahmet hocam o kadar çok isterdimki sizinle tanışabilmek ve sohbetlerinizi dinleyebilmek için anlatamam allah seni bizim başımızdah eksik eylemesin
mavro
21 Ocak 2014 Salı 23:03
23:03
Allah sizden razi olsun sizden cok sey ogre iyoruz.uzun yasa
Mete
21 Ocak 2014 Salı 14:15
14:15
10 numara adam :)
yakup
21 Ocak 2014 Salı 00:12
00:12
Rabim düyada ve ahırette muzaferkılsı
havva
07 Ocak 2014 Salı 00:36
00:36
Hemserim yorumlsrina devam seni seviyoruz saygilar.
Abdullah
27 Aralık 2013 Cuma 17:57
17:57
burda bazilari yaziyir oyle boyle iyi super falan. hic acib kuran. yada hadis okudunuzmu? he. peygamberimizin sada ashabin zamaninda tarikatmi olmus ? hic oturub dusunmedinmi. tarikat olmusmudur he bu bidet diyilmidir he ? ALLAH. demiyormu be size sah damarinizdan yakinim nasil boyle dusunursunun ay sehm. canlandiricam o bana. nur oturucek. falan filan. bunlar dinde olmamis ey. beni adam. ALLAH sirk kosuyor bazilari. tarikatcilar. hansisa seyh. olu dirilte blir oldure bilir kimse demesin nerde diye hepsi tarikat kitaplarinda sirk dolu sozler. ALLAH sana emr etmedimi yalniz benden isde ben vererim diye. turbeye gidicem. kimise canlandiricam falan o bana vericek ALLAH dan korkun yapmayin ALLAH sizi en guzel sekilde yaratmis dusunun. islamda olmamis boyle seyler acin okuyin bir az. yalan dolu binlerle hedis var. yalan dolu sebep ? mehsebim onde gitsin mehsebci olmayin mehsep alimleri kimden goturmus okuyun bendimiyom mehseb alimleri yalnis. her kesin yalnisi var. sen salamini gotur. mehsep alimleri diyor ki. bizim sozumuz peygamberin sozu ile ust uste duserse goturun yoksa vurun duvara kirin. 4 mehsep alimi hepi buna benzer soylemis. ta bir az. okuyun ya mekke musriklerinden farkimiz ne olur ki bizim olarda ALLAH a inaniyorlardi ama. kebe etrafinda 40 put vardi tanrilari olarda diyodu Allaha bunlarla yaklasiyoruz. . bu mu yani islam Peygamberimiz bunun icin gepmedimi ki ? tek ALLAH dan isde. ondan kork onu sev. ilk once Tevhid lazim buna bakin. ALLAH i teklesdir. le ilaha illela bu dur islam. musriklerde bliyodu ne demek le ilaha illelah. ALLAH dan baska ilah yokdur. Ama kabul etmiyolardi cunki etseler butlari kirmali olucaklar. kardeslerim islami peygamberimizin isdedigi gibi yasiyalim. sahabe gibi. demek boyle cikiyor peygamberimiz dini tamamlamamis. bazilari tamamliyor he. iftira atiyor peygamberimize. ulan nasil bi insanlar var. peygamberimiz bize tualetden yatma sekline kimi ogretmis bize baska tarikTmi lazim zaten olmamis islamda bunlarin basilari maddiyat icin boyle yapiyor ay zikirler kandiller olmamis islamda kardesler biz nere gidiyoruz karanliga. bunun sonu kotudur kardesler benim size bir tarafa cekmek fikrim yok islam nasilsa oyle yasiyalim bu hoca gibileri islamin buyuk alimlerine iftira atiyor meselea seyh useymi gibi yalandan soyluyolar ALLAH arsda oturuyor demis Seyh useymi nerde kendi kitabinda ama boyle sey yok orda yalan iftira. bazi seylerde fikra anlatarak size guzel gele bilir ama sirk dolu sozleri cok. diyoki ALLAH hocama tecelli etdi. ALLAH doslarin aynasidir bu cok buyuk gunah AlLAH korusn. bu movzular buyuk kardesler. acin tarikat hocalarin hayatini okuyun ama yalanci kitapdan diyik salam kitapdan kim olmus ne olmus. kardesler kor korune gitmeyin. dinde bir seyi fazlalasdirmak yada azaltmak olmaz bu dindir olmaz peygamberimiz delis kim dine yenilik getirerse def olsun. bu kadar ALLAH. kardeslerimize hidayet nasib etsin. biz dogru yoldan sapdirmasin selam aleykum ve rahmatullah
müslüm
04 Aralık 2013 Çarşamba 00:12
00:12
islamı sahih kaynaklardan okumayanların içine düştüğü durum menkıbelerle oluşturlmuş bir inanca karşıyız
ilhami
21 Kasım 2013 Perşembe 20:06
20:06
tepki toplayan vaazlar bölümündeki başlıklarınızı tekrar gözden geçirin.anlamak istediğiniz yerden anlamışsınız. cübbeli hocamızın kişiliği yaptıkları kendisini ilgilendirir.bize gerekli olan naklettiği bilgileri ve ışığıdır.
kutup
14 Kasım 2013 Perşembe 20:28
20:28
Cübbeli Ahmed'in Seyyid Kutub, Ali Şeriati, Muhammed Hamidullah, Mevdudi gibi bir çok İslam alimi ve düşünürünü sapık ya da kafir ilan etmesi de kendisine duyulan antipatinin artmasına yol açtı.. (islam alimi olduklarını nerden biliyorsunuz ?Kanıtladıysanız eyer açıklayın bizde bilelim )
ebru
13 Kasım 2013 Çarşamba 23:54
23:54
Allah hesabı çabuk görendir ahirette herkes hesap verecek hocasıda çocuğuda yaşlısıda allah yardımcımız olsun

,
yasemin yavuz
31 Ekim 2013 Perşembe 22:38
22:38
sohbetler süper dobra dobra takipçinizim hoocamm
dilara
28 Ekim 2013 Pazartesi 21:58
21:58
Ahmet hocam ALLAH razl olsun sizden
haci sefer ali
27 Ekim 2013 Pazar 10:40
10:40
Cubbeli Ahmet hocadan Allah razi olsun
Ahmet AYAZ
07 Ekim 2013 Pazartesi 13:09
...
Cübbeli Hocamıza iftira atmak için her türlü yolu deneyenlere Allah katında hesap vereceklerini unutmamalarını hatırlataraktan, Cübbeli Hocamızı Rabbim başımızdan eksik etmesin diyorum...
hidayet yolaçar
29 Eylül 2013 Pazar 13:12
dininin güzellikler
cübbeli hocayı dinin güzellikleri söyledikleri için allah teala ondan razı olsun*ben ondan bilmedigimi onun söylemlerinden gördüm
kemal
12 Eylül 2013 Perşembe 00:26
cübbeli
Cübbeli Ahmet Hoca'yı tanımak isteyen sohbetlerini dinlesin, yalan yanlış aleyhinde yazılan yazılara aldanmayın. Kendisini çok seviyoruz. Allah yokluğunu göstermesin.
sena
03 Eylül 2013 Salı 12:41
hocaefendilere ithafen!!!
Muslumanlar artik birlik olmali ve hicbir cemaat hicbir hoca kendi cikari ve cemaat cikarlari icin islami kullanmamali. Amac islamdir cemaat ise sadece aractir. Cemaati amac haline getirdigimiz zaman ise ayrilik, fitne cikar. Lutfen artik samimi olun, samimi hocalara birakin. Allah cc zaten Kurani kerimde uymamiz gerekenleri bildirmis. Alimlerimiz yorumlamislar insanlar hocaefendiler! kendi kafalarindan fetva vermeyi biraksinlar. Mezhep imamlarimiz ne demis ona baksinlar. Selam ve dua ile
aysenur
04 Ağustos 2013 Pazar 22:44
cubbeli
Cubbeli ahmet hoca konusunda kafm cook karisik internetten arastiriyorum ama sitelerin hepsi farkli soyluyoracaba gercekte nasil biri
slck
13 Şubat 2013 Çarşamba 09:11
dgnmc
*mavera ;hocamızin boş yere yattığı hapisler bedel değilmidir acaba ?Hocamın hedefi ehl-i sünnet dışı konuşan herkesdir.şahıs,mevkisi fark etmez.Allah ondan razı olsun
Haber içeriğininde %99 u yanlıştır.okuyup hemn atlamayalım lütfen.Ör:"bez bebeklerden tahrik olduğunu acıklamasından sonra" olan kısımın orjinal videoları internette vardır.bi zahmet acıp izleyip,bu tip haberlerle insanların nasıl yanlış yönlendirildiğini anlayın
Mavera
06 Şubat 2013 Çarşamba 12:03
Bedel...
Nerde imanının bedelini canıyla ödemiş alim varsa bunun sivri dilinden kurtulamamış. Darağacında bir alim ve jet ski'de cübbeli. Teraziye koymaya bile değmez.
mahmutlar
06 Ocak 2013 Pazar 02:24
konus sus
boyle yerlere gelmis bir insansin.kisa ve oz diyorum. anlayanlara... Hoca efendi ? fetva verirken birseyden emin isen anlat ki bizde bilelim, yok degilsen bizleride surukleme yani SUS
gokhan k.
14 Aralık 2012 Cuma 00:40
?
hidayet bulmama vesile olmustur... kendisini seviyor ve destekliyorum ki bir hatasi varsa bile kimin yok... ! gecmis olsun hocam
Selçuk DURĞUT
08 Aralık 2012 Cumartesi 16:27
Tahliye
Sy. Cübbeli Ahmet Hoca geçmiş olsun diyorum. Yüce Allah sağlık, esenlik versin. Reis(Başkan)
kahtalı
14 Kasım 2012 Çarşamba 09:46
kahta
cübbeli hoca dedigimiz kişi tamamen bencil bir insan.. islamda bencillik olmaz... islam kimsenin babasının tekkesi degil.. cübbeli için varsa yoksa mahmut efendidir.. gerisi yalan küfür ve ihanet içindedir.... ibrahim kardesim sen de git googleye yaz karsına çıkar..cübbeli ahmet dediki Allah ete kemige büründü diye yaz.. karsına çıkar.. Allaha şükür ki teknoloji var.. arastırın.. körü körüne bir yerlere baglanmayın... illaki Kuranı kerim okuyon.. arastırın arastırın arastırın... illaki okuyon... dediler diye baglanmayın... Kuranı Kerimin türkçesi var gidin kafanıza takılan bütün soruarı ona sorun...saygılarımla...
ehlisunnet
04 Kasım 2012 Pazar 18:06
yorum
oyle bir ulkede yaşıyoruzki islamla şerefledirilmiştir oyle bir unmetkiyiz hz sallahuselemmin ünmetiyiz şükürler olsunkü müslüman anne babadan dunyaya geldik amane yazıkki ilim hocalari iceriye atıyorlar hocalarmiza saygı doymuyorlar ben hocam cok seviyom şünki ehli sünnet hocasi ogun tv de kendini hoca yımdiye cikmiş diyorki sırat koprüsüyokdiyor kestiginiz kurbanlarda binek olarak karşimiza cikmayacakmiş saten ona allah celicelali bir nusipet ver ayır zamanı yaklaşiyor oyle alimler cikacaki ama sapik alimler alah ehli sunnetle yaşmayi nasip etsi amin allahim amin
özgür batur
22 Ekim 2012 Pazartesi 13:29
cübbeliyi allah cc. için seviyorum
s.aleykum her kes aynaya baksın kendisini görür ben cübbeliyi çok seviyorum onun yaptıklarından ziyade allah cc. için söylediklerini dinleyin yanlışı varsa allah cc. hepimizi hesaba çekecek bütün müslümanları v.s iman eden yahudi hıristiyan larıda seviyorum kafirleri allahcc. hidayet etsin
erkan aladağ
12 Eylül 2012 Çarşamba 22:03
müslümanlık kapitalizmin oyuncağı olamaz
burada tartışılan insanlarla bir alıp veremediğim yok ama şunu belirtmem lazım: islam biraz kişiseldir. kişisel bir imanın sonucu oluşan yada yapılan eylemler olarak sınıflandırabiliriz. islamı insanları diline düşürmenin bir anlamı yok bir insan popüler olursa yada olmaya çalışırsa eninde sonunda haklı yada haksız suçlanacaktır. ahmeyt hoca yada diğerleri kasıtlı yada kasıtsız toplumda ki insanların gözünde islamın yanlış yorumlanmasına yol açabilirler. bu da zaten islamın düşmanı kapitalizmin işine geliyor. temsil yanlış yapılmamalı. teşekkürler
yamac kalkan
21 Haziran 2012 Perşembe 19:10
yalan yada degil
oncelik selam aleykum: hocayi tanimiyorum nasil bir insandir bilmiyorum insanlar icin yorum yapmayi sevmem hersey grup aciklamsi beklerim herkes goz acisi farkli bazen ilk baskista yanlis anlasilir ama bazen gercektir net olarak aciklanir yada delilleri belirgindir suan aHmet hoca yada cubbeli hoca video yada ses kayitlari bulunduyorlar, ahmet hocanin sucsusa merak etmeyin ALLAh buyuktur kimse zalime ezdirmez ama oh kisi insanlari kadriyorsa YUCE ALLAH helak eder. siz siz olun kimse icin ilk baskista yorum yapmayin..
a.a
19 Haziran 2012 Salı 18:06
yalan
Ben şahsen Cübbeli Ahmet Hoca'nın Mahmut Efendi hakkında yukarıdaki şekilde yorum yaptığına inanmıyorum.Ayrıca Ahmet Mahmut Ünlü'nün çetelerle herhangi bir bağlantısı olduğuna da inanmıyorum.Ben kendisinin sohbetlerini internetten takip eden biri olarak,Allah (c.c)izniyle bana hidayet vesilesi olduğunu söyliyebilirim.Kim bilir benim gibi kaç kişi vardır?Allah(c.c)ondan razı olsun.En kısa zamanda bu çirkin iftiralardan temizleneceğine eminim.Müslümanların Ahmet Mahmut Ünlü gibi hocalara ihtiyacı var.Her ne kadar ona destek olamasak da kalbimiz ve dualarımız onunladır...
semra kılıç
26 Nisan 2012 Perşembe 08:42
cübbeli ahmet hoca
cübbeli ahmet hocaya yapılmış bukomplo utanç verici bir iftiradır bu iftirayı yapanlarda inanıyorum ki allah cc tarafından cezalandırılacaktır dinimiz haksızlıga karşıdır müslüman kardeşlerimize sesleniyorum duyarlı olalım
h peşmen
13 Şubat 2012 Pazartesi 02:35
Ne oluyor bize
Allah bizi daima imtihan ettiğini unutmayalım. Eger Ahmet Hoca gibi bir insan bu şekilde iceri girmişse ben sadece imtihan derim. Cünki o hep Allah'ı anlattı. Gercekleri söyledi. Resulunu tanıttı. Allah ondan razı olsun. Bu günlerde gecer. Yinede anlatmaya devam eder inşallah. Çünki bizim böyle alimlere çok ihtiyacımız var. İçinde Allah korkusu olan herkesin onun kurtulması için dua etmesi lazım. Bu iftiralara inanmayalım. Saygılarımla..
MINHAC
25 Aralık 2011 Pazar 00:53
YINE BIR KOPLO OLMASIN
BuCübbeli'nin Hz. Muhammed'in yüzünün Mahmud Efendi'ye benzediğini, Cebrail'in Vahyi Allah yerine Hz. Muhammed'den aldığını, Allah'ın ete kemiğe bürünüp Mahmud Efendi diye göründüğünü, Kabir'de kendisine bağlananların azap görmeyeceğini, Mahmud Efendi'nin canını almaya gelen Melek Azrail'i makamından kovduğunu ileri sürmesi İslami çevrelerde tepkiyle karşılandı. Bu yazilan yazilar ne kadar gercegi yansitir bilmem ama hoca efendi bu sekil bir konusmalar yapmissa islami acidan hos karsilanmaz elbetteki ama yinede bir haber gelmisse bakilmasi gerekir hele bu haber devletten gelmisse muslumanlarin aleyhine olmasi ihtimali yuzde yuzdur cunku cunku devlet bugun degil yillarca muslumanlari dusman olarak bilmektedir.Islam kominizimden daha tehlikeli diyen zihniyet bu devlet degilmidir.Bundan bir kac sene onceleri muslum gunduz olayida ayni degilmidir.Allahcc muslumanlari korusun bunlarin serrinden amin.
MUAMMER DURSUN
13 Aralık 2011 Salı 09:46
...
EDİTÖR: Tamamı büyük harflerle yazılı yorumlar onaylanmamaktadır.
ibrahim
12 Aralık 2011 Pazartesi 19:35
soru
s.a ..allahın ete kemige bürünüp mahmut efendinin şahsında göründügü ile ilgili bize bir yazı ve ya kanıt verebilirmisiniz acaba lütfen bekliyoruz....
alican
12 Aralık 2011 Pazartesi 15:40
............
Bu olmaz. Herkes ama herkes insandır şaşar beşerdir. en azından susun!
yargıc
12 Aralık 2011 Pazartesi 12:26
dosya
ateş olmayan yerden duman cıkmaz
ensar
12 Aralık 2011 Pazartesi 11:52
neresi komplo?
haberin içeriğinde ki bir çok iddia demişsinde iddia değil ki bunlar zaten bilinen gerçekler, derlenip haber haline getirilmiş.
h.muaz
12 Aralık 2011 Pazartesi 10:33
sizde mi
hocaya atılan bu iftiralara sizde tuz biber olun e mi (...)
ali bayraktar
11 Aralık 2011 Pazar 12:15
komplo bunlar
haber içeriğinde birçok iddia gerçekmiş gibi lanse edilmiş
Diğer Haberler
DÜŞÜNCE PLATFORMU
PANO
İKTİBASLAR
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim