Çorum’da Suriye ve Filistin Yararına Kermes

10.04.2013 17:10
Çorum’da Suriye ve Filistin Yararına Kermes
Suriye ve Filistin yararına Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesine bu gün bir kermes kuruldu.

Suriye ve Filistin yararına Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesine bu gün bir kermes kuruldu. Kermesin yansıra birde Suriye ve Filistin tanıtım standı açıldı.

Kermes hakkında bilgi veren İHH Çorum temsilcisi Selim Özkabakçı şunları söyledi:

“Öğretim üyelerinin ve Fakülte talebelerinin yoğun ilgi gösterdiği kermes, Çorum İHH gönüllüsü ve Hitit Üniversitesi Suffa Kulübü üyesi talebe kardeşlerimiz tarafından organize edildi. İki gün açık kalacak kermesin geliri İHH aracılığı ile Suriye’de ve Filistin’de açlık çeken kardeşlerimize gönderilecek.

Kermes türündeki organizasyonların bir amacı da Suriye ve Filistin konusunun gündemden düşmeye başladığı şu günlerde zor durumda olan kardeşlerimizi gündeme taşımak ve halkımızın duyarlılığını artırmaktır.

Suriye’ye şu ana kadar Çorum’dan üç tır yardım gönderdik. Şu an için yarım tır gıda yardım malzememiz hazır bunu bir tıra tamamlayıp inşallah Suriye’ye yola çıkartacağız.

Duyarlılık gösterip bu çalışmalara emek veren, destek olan tüm gönüllü kardeşlerime ve Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yöneticilerine teşekkür ediyorum. Allah Razı Olsun.”

corum-ihh-kermes-1.jpg

corum-ihh-kermes-2.jpg

corum-ihh-kermes-3.jpg

corum-ihh-kermes-4.jpg

corum-ihh-kermes-5.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim